Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, волинські онкологи надали медичну допомогу 180 вимушено переселеним українцям, – розповів Суспільному керівник закладу Юрій Малімон.

Обласний медичний центр онкології, який розрахований на 180 ліжок, працює у штатному режимі.

Нині у різних відділеннях онкоцентру лікування отримують 18 вимушено переселених українців з інших областей, — каже керівник закладу. Не усі приїздять з медичними документами.

За майже три місяці у Волинському онкоцентрі пролікували 180 переселенців

"Пацієнти іноді не можуть нам надати ніяку інформацію ні по діагнозу, ні по проведеному лікуванню. Ми намагаємось вийти з ситуації. Нікому не відмовляємо, приймаємо усіх", — говорить лікар.

У поліклінічному відділенні працюють вісім лікарів. Щодня вони приймають до 300 пацієнтів, — каже завідувач відділення Сергій Спетрук.

Також в онкоцентрі проводять ургентні та планові операції. Протягом тижня їх приблизно 40.

Антоніна Гриценко нині лікується у Волинському онкоцентрі. Жінка — внутрішньо переміщена українка з Харкова. З 5 березня вона живе в Луцьку. Каже: коли помітила проблеми зі здоров'ям, звернулася до медиків.

Рак молочної залози жінці діагностували у Луцьку. Тут зробили операцію, нині вона проходить курс лікування. Каже: її будинок у Харкові вцілів, після виписки з лікарні планує одразу повернутися додому.

Відділення променевої та хіміотерапії Волинського онкоцентру працюють у штатному режимі. В медзакладі є дві локації для укриття під час повітряних тривог, у підвальному приміщенні облаштували реанімацію, — каже Юрій Малімон.

Що відомо Протягом 2021 року у Волинському центрі онкології пролікували дев'ять тисяч волинян та провели понад дві тисячі операцій. На початку березня у Волинському центрі онкології призупинили планові операції. Це було пов’язано з тим, що відділення реанімації перенесли у підвальне приміщення, бо часто оголошували повітряну тривогу і важко було спускати пацієнтів, які не могли самостійно пересуватися.

Джерело