Державний секретар США Ентоні Блінкен на засіданні Ради нацбезпеки ООН звинуватив Росію у провокуванні продовольчої кризи у світі. Натомість постійний представник РФ при ООН Василь Небензя заявив, що Росія готова запропонувати на експорт 25 мільйонів тонн зерна.

"Припиніть блокування чорноморських портів! Дайте дозвіл на вільне пересування кораблів, потягів і вантажівок, які вивозять продовольство з України. Припиніть погрожувати призупиненням експорту харчових продуктів та добрив до країн, які критикують вашу загарбницьку війну ", — заявив Блінкен на засіданні, яке скликали Сполучені Штати.

За його словами, "російська армія буквально викрала продовольство мільйонів українців і мільйонів людей у ​​світі" і тому саме Росія несе відповідальність за виникнення поточної кризи. У зв'язку з цим держсекретар закликав держави-члени ООН посилити тиск на РФ.

У Росії запропонували 25 млн тонн зерна на експорт. Блінкен відповів Читайте також: "Велика сімка" обговорить продовольчу кризу через війну в Україні

Своєю чергою Небензя заявив, що не РФ, а начебто Україна блокує в Чорному морі судна, що перевозять зерно.

"Правда в тому, що саме Україна, а не Росія продовжує блокувати у портах Миколаєва, Херсона, Чорноморська, Маріуполя, Очакова, Одеси та Південного 75 іноземних суден із 17 держав і саме Україна замінувала акваторію Чорного моря", — стверджує російський постпред.

Він також заявляє, що ЗС РФ нібито щодня відкривають гуманітарний коридор для проходження суден, а Київ натомість "усіляко ухиляється від взаємодії з представниками іноземних держав-судновласників у вирішенні питання безпечного виходу заблокованих суден у район збору". Небензя переконує, що світова продовольча криза триває вже давно, а зерно, яким Україна начебто оплачує зброю Заходу, "йде не на потреби голодуючого півдня, а закачується до зерносховищ європейських країн". Для вирішення цієї кризи він запропонував розблокувати постачання сільгосппродукції та добрив з Росії та Білорусії.

"У нас цього року намічається рекордний урожай пшениці. У зв'язку з цим можемо з першого серпня і до кінця року запропонувати на експорт 25 мільйонів тонн зерна через порт у Новоросійську. Можна обговорювати й інші закупівлі, зокрема, маючи на увазі, що з червня по грудень потенціал експортного постачання добрив складе не менше 22 мільйонів тонн", — сказав російський постпред.

У відповідь Блінкен заявив, що "санкції (Заходу) не блокують чорноморські порти, не знерухомлюють переповнені продовольством кораблі та не руйнують українські дороги та залізниці", проте Москва вирішила "перетворити їжу на зброю".

Війна. Усі останні новини Що відомо Російське вторгнення не лише призвело до руйнувань і гуманітарної катастрофи в Україні, а й може поставити під загрозу продовольче забезпечення 1,7 мільярда людей. Про це в статті для чеського видання Seznam Zprvy сказав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Всесвітня продовольча програма ООН попереджає, що через блокаду десятків портів Чорного моря світ може постати перед глобальною нестачею їжі і, як наслідок, недоїданням, масовою міграцією і політичною нестабільністю. Через збройну агресію Росії проти України близько половини із 3,2 мільйона українських дітей можуть зіткнутися із нестачею їжі та води, заявив директор з надзвичайних програм ЮНІСЕФ Мануель Фонтейн. Європейський Союз допоможе Україні експортувати зернові, заблоковані Росією у морських портах України, через "коридори солідарності", заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 86. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело