Одним із російських військових, які фігурують у розслідуванні американської газети The New York Times про розстріл цивільних, може бути 37-річний Чингіз Атантаєв. Про це повідомило російське видання .

Особу чоловіка журналісти встановили завдяки сервісам розпізнавання людей (на відео, оприлюдненому NYT, видно обличчя російських військових), а також деталям біографії та дописам у соцмережах.

Чингіз Атантаєв народився в Магадані, але вже багато років живе у Пскові. Саме там дислоковані 104-ий та 234-ий десантно-штурмові полки, які, за даними The New York Times, причетні до воєнних злочинів у Бучі.

ЗМІ знайшли одного з військових, який убивав цивільних у Бучі. Він фігурує в розслідуванні The New York Times

"У соцмережах Атантаєв підписаний на низку груп, пов'язаних із армією, зброєю та бойовими єдиноборствами. Крім того, у 2017 році, домагаючись покращення житлових умов, він подавав до псковського суду позов до Міноборони "про визнання неповнолітньої доньки його дружини членом сім'ї військовослужбовця", — зазначають "Важные истории".

Дружина Атантаєва заявила журналістам, що його причетність до воєнних злочинів в Україні є "однозначно фейком".

"Самі гляньте, солдати там (на відео The New York Times — ред.) гладко поголені. Як ви гадаєте, вони там у такому вигляді ходили чи що? Тому де вони взяли ці фотографії, взагалі незрозуміло", — сказала жінка.

Читайте також: The New York Times оприлюднило нові докази злочинів військових РФ у Бучі Що відомо Місто Буча Київської області перебувало під окупацією росіян близько місяця, російські військові на важкій техніці потрапили до міста зранку 27 лютого. 31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових. Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто, там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу. У місті Буча та Бучанському районі провели безкоштовний ДНК-аналіз у рамках кримінального провадження для родичів загиблих під час російської окупації. Французька місія разом з українськими експертами опрацювала частину ДНК-профілів невпізнаних тіл та вже встановила 5 збігів із членами родин, які шукають близьких. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 87. Текстовий онлайн

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

"Звичайне життя стаціонару, тільки пацієнти усі з кульовими пораненнями", — хірург з Ворзеля

Перший суд над російським військовим: хто такий Вадим Шишимарін і в чому його звинувачують

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело