Нещастя, які обрушилися на Україну і світ на стику 2019-2020 років, ніяк не закінчаться. Спочатку людство відправила в тотальну ізоляцію пандемія ковіду. Потім РФ розв’язала війну проти України, що поставило перед загрозою голоду не лише населення нашої країни, а й половину населення земної кулі. Проте не встигли скінчитися ці біди, як світові загрожує нова – епідемія мавпячої віспи.

На Україну насувається епідемія віспи зі смертністю до 22%: ВООЗ зібрала екстрене засідання

У зв’язку з цим Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) екстрено скликала експертів для вироблення плану спільних дій.

Це захворювання доволі поширене на африканському континенті – у країнах Центральної та Західної Африки. Однак цього року воно вийшло за межі “чорного континенту” і проявилося спалахами вже у багатьох країнах Європи та Північної Америки. Мавпяча віспа не входить до загону особливо небезпечних інфекцій. Здебільшого вона протікає досить легко, як вітрянка. Однак у деяких випадках можлива і смерть. За статистикою, летальність цього захворювання становить від 4 до 22%. Тому ігнорувати спалахи хвороби не можна.

Це захворювання зазвичай передається при контакті з інфікованими гризунами. Як йому вдалося вибратися за межі африканського континенту, невідомо. Втім, згідно з останніми дослідженнями, воно може передаватися і при статевому контакті.

Випадки захворювання на мавпячу віспу вже реєструють у Великій Британії, Іспанії, Португалії, Італії, Швеції, Франції, США та Канаді.

У зв’язку з цим, деякі країни вже стали запасатися вакциною. Проте ніхто достовірно не знає, скільки доз може знадобитися. До речі, спеціальної вакцини від мавпячої віспи немає, проте медики кажуть, що від цього захворювання доволі ефективна вакцина від звичайної віспи, яку давно знайдено людством.

Медики називають ознаки прояву захворювання Спочатку захворювання проявляється симптомами лихоманки, а також головним болем та болем у м’язах. При цьому можуть збільшитись лімфовузли, з’явитися озноб та ознаки виснаження організму. Потім на тілі з’являються водянисті висипи. Зазвичай вони починаються з обличчя і згодом уже поширюються по всьому тілу.

Джерело