Притулок у Луцьку прийняв майже 49 собак і котів

Куди подіти домашнього улюбленця, коли втікаєш від війни? Таким питанням задаються тисячі вимушених переселенців із територій, де нині тривають бойові дії через військову агресію росії. Родина харків'ян у Луцьку змушена була віддати свого пса до тимчасового притулку. У нових реаліях не могла забрати його з собою.

Вілліс – 3-річний російський чорний тер'єр. Його господарі тимчасово залишили жити на луцькому комунальному підприємстві "Ласка", що опікується безпритульними тваринами.

Що робити переселенцям із домашніми тваринами: історія родини – сюжет (Відео)

"Умови проживання не дозволяють їм утримувати таку велику собаку вдома і вони звернулися до на з проханням про перетримку. Ми зазвичай позитивно вирішуємо такі питання", – сказав директор КП "Ласка" Оксана Богданюк.

У воєнний час тут вирішили безоплатно допомагати переселенцям з перетримкою домашніх улюбленців. Від початку війни прийняли майже чотири десятки котів і собак. Зараз, крім Вілліса, доглядають за ще двома песиками.

"Ми, при потребі, безкоштовно їх стерилізуємо і вакцинуємо. Ми зараз в достатній кількості забезпечені кормом для собак, і тому ми можемо запропонувати Віллісу і іншим тваринам, які в нас утримуються, хороше харчування", – додала Оксана Богданюк.

Прихід своїх господарів Вілліс відчув ще здалеку. Андрій, Євгенія та їхня дочка Вікторія приходять до свого песика кілька разів на тиждень.

"Ніхто нормально розлуку не переносить, він же такий самий член сім’ї, як і ми", – зауважив господар собаки Андрій Панасюк.

Під час візитів господарі забирають собаку на прогулянки.

"Переживали дуже сильно, як він буде, що він буде. Ми спочатку до нього взагалі кожного дня їздили, бо й пальне коштувало дешевше, і купити можна було вільно. Потім ми заспокоїлися, тому що в нього там все добре, з ним граються, його всі знають", – наголосив Андрій Панасюк.

За годину-дві прогулянки тварина встигає набігатись досхочу, кажуть господарі.

"Не дуже приємно, що нам прийшлося здати його в притулок, самі розумієте, це наш друг, дружище наш. Ніколи його ні на прив’язі не тримали, ні вольєра в нього не було, в нього будка була і ділянка, він там бігав", – підсумувала господарка собаки Євгенія Панасюк.

За півтора місяця, відколи пес живе у Луцьку, він погладшав. Тепер важить 55 кілограмів. Родина Панасюків сподівається, що скоро зможе повернутися до рідного міста. І пес Вілліс знову повернеться до звичного життя.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело