Найбагатші демократії світу, тобто країни «Великої сімки» під час свого саміту в Баварії в неділю, 26 червня, оголосили про глобальну інфраструктурну ініціативу вартістю $600 млрд, покликану ефективно протистояти зусиллям Китаю здійснювати політичний і комерційний вплив у світі шляхом масових інвестицій в економіки країн, що розвиваються. Про це повідомляє Politico.

Ідеться про протидію китайській ініціативі «Один пояс, один шлях», яка полягає в тому, щоб узалежнити від Китаю країни третього світу та економіки, що розвиваються, особливо в Азії та Африці, шляхом великих інвестицій.

Офіційні особи США постійно стверджували, що країни, які вступають у бізнес-зв’язки з Китаєм, потрапляють у боргову яму і надто сильно узалежнюються від нього. Цей план вперше був оприлюднений на минулорічному саміті G7 у Великобританії і тоді його охрестили «Побудуй кращий світ». Але тепер зміна порядку денного у світі призвела до нової назви – «Партнерство для глобальної інфраструктури».

G7 виділять $600 млрд країнам, що розвиваються

План G7 має на меті об’єднати свої ресурси, запропонувавши країнам, що розвиваються, фінансування для відмови від теплової електроенергії. Перший приклад такої співпраці, результатом якого стане перехід на чисту енергію, впроваджується в Південній Африці, інші обговорюються в Індії, Індонезії, В’єтнамі та Сенегалі. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив у неділю, що внесок Берліна в ПАР становитиме €300 млн.

Ініціативу активно підтримує президент США Джо Байден, який заявив на саміті у Баварії, що «наша нація і світ перебувають у справжньому переломному моменті нашої історії». Він додав, що вибір країн, що розвиваються, на користь Заходу захистить їх від майбутніх потрясінь від зміни клімату та пандемій і підготує їх до цифрової ери.

Сполучені Штати прагнуть залучити $200 млрд для програми протягом найближчих п’яти років за допомогою поєднання федерального фінансування та інвестицій приватного сектору. Ще €300 млн ЄС нададуть країни ЄС. Разом із внесками інших членів загальна вартість втілення цього плаву складе $600 млрд.

Видання додає, що Байден уникає слова «Китай», але дає зрозуміти, що йдеться саме про протидію Китаю, говорячи, що коли «демократії зроблять все, що ми можемо запропонувати», вони переможуть автократії.

«Ми пропонуємо кращі варіанти для людей по всьому світу», – сказав він.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що метою плану є надання світові «позитивного потужного інвестиційного імпульсу, щоб показати нашим партнерам у країнах, що розвиваються, що у них є вибір».

Джерело