Прикарпатські рятувальники спільно з волонтерами туристичного притулку "Смотрич" встановили у Карпатах 45 стовпців для орієнтування, зокрема під час зимових походів. Вони додатково промаркували маршрути та попереджають туристів про ділянки із загрозою лавинонебезпечності.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Чорногорського гірського пошуково-рятувального патруля.

"Встановили 16 орієнтаційних стовпів на ділянці маршруту із Сідловини на гору Смотрич. Замінили стовпчик з вказівниками на маршруті Вухатий Камінь — гора Смотрич. Таким чином повністю облаштували зимове маркування від гори Піп Іван до гори Смотрич", — йдеться у дописі.

У Карпатах рятувальники спільно з волонтерами встановили 45 вказівників на гірських маршрутах

Також на маршруті із села Дземброня на гору Піп Іван рятувальники з волонтерами поставили таблички з посиланням на додаток "Порятунок в горах".

У зимовий сезон між основними опорними стовпами кожні 25 м встановлюються додаткові пластикові палиці, які навесні демонтуються, та додаткові застережливі таблиці на лавинонебезпечних відрізках.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій наголошують на тому, що гірський відпочинок вимагає особливої підготовки та відповідального ставлення, і просять дотримуватися таких порад:

обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих, яким маршрутом йтимете й коли повернетеся; уникайте походів наодинці — туристична група має складатися зі щонайменше трьох людей; переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу; візьміть із собою достатньо їжі та води, а також — необхідний одяг; поцікавтеся умовами місцевості та прогнозом погоди; обов'язково візьміть перевірені туристичні карти; завантажте мобільний застосунок "Порятунок у горах". Читайте також "Гори помилок не пробачають". Як працюють гірські рятувальники Прикарпаття Зимові Карпати та їхні ризики. Василь Фіцак розкрив секрети порятунку людей в горах Переоцінка сили або недооцінка маршруту. Чому в Карпатах гинуть туристи

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело