Заступник міністра аграрної політики України Денис Башлик в ефірі національного марафону розповів, що для аграріїв запустили Державний аграрний реєстр з неформальною назвою “Дія для аграріїв". Це онлайн-платформа, створена для того, щоб полегшити доступ до інформації.

Для того, щоб зареєструватися потрібно мати тільки цифровий підпис. За словами Башлика, запуском реєстру усувається проблема зайвого збору документів, які держава вже має, а також це створюється прозорий механізм розподілу державної та міжнародної підтримки з можливістю відстежувати де, ким розглядається заявка, яке рішення ухвалюється, які коментарі до цієї заявки є.

Він розповів, що про нові програми підтримки зареєстрованим будуть приходити повідомлення, адже при реєстрації вказують мобільний телефон та електронну пошту.

"Це можуть бути різні форми: кредитні програми, грантові, міжнародної допомоги або гуманітарна. Така платформа — це практика Європейського союзу у наданні підтримки своїм фермерам. В усіх країнах ЄС існують подібні системи. Фактично ДАР наближає нас до європейських підходів у наданні допомоги нашим фермерам.", — додав Денис Башлик.

Він пояснив, що до реєстру неможливо внести хибні дані про володіння майном, оскільки фермер не заповнює жодної інформації, а вся вона підтягується з офіційних державних ресурсів — Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру, Державного реєстру речових прав та реєстру тварин.

Євросоюз, за словами Башлика, фактично запропонував Україні модель платформи, яка там найбільше розповсюджена.

"Про те, як має взаємодіяти держава та агровиробник-фермер. Основний принцип - прозорість розподілу державної підтримки. Ми адаптували цю модель разом з європейськими колегами під українські стандарти та реалії. Пілотний проєкт був рік тому. На сьогодні ми повноцінно запустили цю систему і всіх запрошуємо до реєстрації", — зазначив він.

Заступник міністра аграрної політики зазначив, що найближчим часом в ДАР з’явиться дві програми підтримки. Вони будуть створені для малих сільгоспвиробників, які на сьогодні є найбільш вразливими в умовах ведення війни.

"Маємо багато звернень наших міжнародних партнерів щодо гуманітарної допомоги, яка буде надаватися нашим агровиробникам. Вони будуть доєднуватися як сторона, яка створюватиме та надаватиме свої програми. Мінагрополітики як регулятор буде все це бачити та контролювати, тому хаотичного процесу не буде", — розповів він.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело