Житомир приєднався до відзначення міжнародного Дня молоді. На Михайлівській волонтерські організації презентували свої програми та продемонстрували, яким чином збирають кошти і допомогу для військових Збройних сил України. Про це Суспільному розповіла начальниця управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук.

За її словами, цьогорічні заходи до Дня молоді мають зовсім не святковий формат.

"Це більше формат презентацій тих організацій, які докладають зусиль, аби Україна перемогла якнайшвидше, – каже Ірина Ковальчук. – Це молоді люди, які працюють у волонтерських штабах, гуманітарних організаціях, з цивільним населенням, або допомагають військовим. Сьогодні вони презентують свою роботу, показують, чим вони займаються від початку війни. Можливо, ця інформація буде корисною переселенцям або житомирянам, які потребують допомоги".

Несвятковий формат: як у Житомирі відзначають міжнародний День молоді

Волонтер Юрій Мілованов каже, що інтегруватися у європейську спільноту можна лише спільними зусиллями. Чоловік разом зі своєю командою виготовляє пічки для фронту.

"Презентуємо наші вироби: буржуйки, пічка-ракета, пічки на трісках, – розповідає Юрій Мілованов. – А ще гачки, що допомагають розмінуванню. Самих пічок виготовили вже понад 400. Одна пічка – сотня москалів. Зараз багато замовлень для військових на буржуйки, тому що скоро холоди і потрібно сушити одяг і грітися".

"Найперша ініціатива, яку ми зробили для наших захисників, це футболки з символікою України, – розповідає волонтерка громадської організації "Мир на долоні" Оксана Рибак. – Ми ці футболки возили на передову до наших військових. Оскільки сьогодні волонтерські зібрання, то ми можемо зібрати кошти для потреб ЗСУ".

"Ми презентуємо волонтерську ініціативу "Книги для військових", – каже працівниця Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва Надія Нужда. – Наша бібліотека впродовж місяця збирає книжки для військових, які проходять лікування. Ми вже здійснили одну передачу. Приносять книжки різних жанрів, книги українських та зарубіжних авторів. Люди залишають сердечка з побажаннями для військових".

На іншій локації діти разом із вихователями виготовляють поробки на різну тематику. Обов'язкова умова – кольори мають бути патріотичними.

"У нас ще не молодь, але діти також прийшли відзначити цей день, – розповідає керівниця клубу "Олімп" міського культурно-спортивного центру Олена Балабашина. – У нас майстер-клас у жовто-блакитних тонах".

Читайте також Волонтери Житомира виготовляють пічки для військових, які перебувають у зоні активних бойових дій. У Житомирі збирають книги та журнали для поранених військовослужбовців, які лікуються у шпиталях та лікарнях. Допомога ЗСУ – музиканти Чуднівщини збирають кошти під час виступів онлайн. "За благодійні концерти ми привезли 5-6 тонн гуманітарної допомоги", – народні артисти України Назарій і Дмитро Яремчуки.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело