Шаблісти Валерія Проченко та Юрій Цап з Миколаєва взяли участь у регіональному чемпіонаті з фехтування Міжнародної ради військового спорту (CISM). Чемпіонат тривав з 18 по 21 вересня у польському місті Джонкув.

Про це повідомила пресслужба Національної федерації фехтування України.

Миколаївські спортсмени отримали нагороди як у командних боях, так і в індивідуальній першості.

Миколаївські шаблісти вибороли нагороди на чемпіонаті у Польщі у командних та особистих першостях

В особистих змаганнях шаблісток Валерія Проченко виборола бронзову медаль. У командних змаганнях Валерія разом з Юлією Бакастовою, Марією Цимботою, Дар’єю Гонцовою отримали срібні нагороди.

У чоловічій шаблі в індивідуальному заліку Юрій Цап у фіналі поступився у поєдинку за золото французу Тому Сейтцу і став віцечемпіоном турніру. У командній першості Юрій Цап, Андрій Ягодка, Олексій Стаценко та Богдан Платонов перемогли у фіналі суперників з Польщі й отримали золоті медалі.

Юрій Марченко, тренер Юрія Цапа, розповів Суспільному про свого вихованця.

"Від початку вторгнення російських військ в Україну в Миколаєві заняття не відбувались. Юрій виїхав з країни разом зі збірною України за програмою від Міністерства молоді та спорту. Вони тренувались в Італії, на збори їздили до Німеччини", — сказав Юрій Марченко.

За словами тренера, у червні 2022 року, у складі збірної України на чемпіонаті Європи з фехтування Юрій отримав срібну медаль. З його слів, усі плани на майбутнє пов'язані лише з перемогою України та закінченням війни.

Що відомо Юрій Цап народився 22 липня 1992 року. З родиною живе в Миколаєві. Займається фехтуванням, має звання — майстер спорту України. У 2015 році виграв срібну медаль у командній шаблі на Універсіаді в Кванджу. У 2019 році вперше зумів вийти в основну сітку чемпіонату світу. Срібну медаль Чемпіонату Європи з фехтування 2022 року присвятив всій країні. Читайте також У Вознесенську містяни вшанували пам'ять загиблих воїнів Ракета на клумбі та пошкоджена будівля театру: наслідки російських обстрілів Миколаєва. Молимося та діємо. Волонтерська група "Янголи Миколаєва" допомагають військовим на фронті та цивільним у місті.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.