З наступного місяця в Україні проведуть перерахунок пенсій, і деяким категоріям пенсіонерів збільшать виплати. Також зросте у країні рівень мінімальної заробітної плати.

Кому з пенсіонерів з 1 жовтня підвищать виплати і на скільки


Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду.

Українським пенсіонерам віком від 70 до 75 років буде встановлено компенсаційну доплату до пенсії у розмірі 300 гривень. Вона нараховується незалежно від страхового стажу, факту роботи чи виду пенсії.

Тим, хто старше 80 років виплатять доплату у розмірі 500 гривень, її було встановлено ще у квітні 2020 року, але після індексації у березні вона зросла до 579 гривень.

Пенсіонерам віком від 75 до 80 років та старше доплату у розмірі 400 гривень почали виплачувати з 1 жовтня минулого року. Після індексації ця доплата зросла до 456 гривень.

З наступного місяця, як уточнюють у Пенсійному фонді, у пенсіонерів віком від 70 років і старших із великим страховим стажем, мінімальний розмір пенсійної виплати не повинен становити менш як 3000 гривень. У чоловіків стаж має бути не менше 35 років, а у жінок – не менше 30 років.

У кого розмір виплати з урахуванням надбавок та підвищень не сягає 3000 гривень, встановлюватиметься доплата до пенсії у сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

При цьому у пенсіонерів у віці 80 років і старше зі стажем 25 років у чоловіків та 20 років у жінок розмір пенсійної виплати не може бути меншим за 2 600 гривень, а в осіб віком від 70 до 80 років – менше ніж 2 500 гривень.

Крім цього, з 1 жовтня збільшаться мінімальні розміри “військових” пенсій щодо інвалідності та інвалідності в результаті війни, але їх сума залежатиме від групи та військового звання.

Для осіб з інвалідністю внаслідок війни розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути нижчим:

Джерело