У Корсуні-Шевченківському відкрило свою філію херсонське швейне підприємство. Нині там працюють тридцять швачок, втім, до кінця року штат збільшать, розповів Суспільному директор компанії Ярослав Скрипник.

Місяць були в окупації: на Черкащину переїхало швейне підприємство з Херсонщини

У новому приміщенні шиють форму для службовців. До кінця 2022 року, зазначив директор, на цій філії будуть працювати близько 150 людей.

Підприємство у Херсоні, розповів Ярослав Скрипник, довелося залишити через війну:

"Місяць ми знаходилися в окупації, потому виїхали. Ні обладнання, ні сировину – нічого не вдалося вивезти. Деякі працівники виїхали за кордон, деякі – на підконтрольну територію. Частина є і в Черкасах".

На Черкащині, пояснив пан Ярослав, усе починали з нуля: купили обладнання, знайшли приміщення, працівників та сировину.

"Наші замовники – силові структури України. Конкретно на цій філії ми відшиваємо для працівників ДСНС, також серед наших замовників – Національна поліція", – зазначив Ярослав Скрипник.

На підприємстві самостійно розробили дизайн теплої зимової куртки поліцейського, додав він.

Заввиробництва Інна Іваненко розповіла: щодня шиють півтори сотні курток.

"Наша справа – це крій. Міжопераційні деталі, які тихенько собі чекають наступної операції", – пояснила вона.

Пані Наталя працює швачкою шість років.

"Мені робота ці подобається. Кожен елемент – від коміра, рукавів до гачка для куртки шиємо своїми руками" – розповіла вона.

Це друга філія підприємства в області. Перша запрацювала в Черкасах. Тепер готуються до відкриття ще кількох, зазначив пан Ярослав.

Нині на Черкащину із територій, де тривають бойові дії, переїхали 34 підприємства, розповів голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець:

"Сім перебувають у процесі релокації. Одне не можемо релокувати, бо поки там інтенсивні бойові дії, але тримаємо це на контролі і будемо всіляко сприяти, щоб вивезти звідти обладнання".

Для області, додав посадовець, це важливо.

"Місцевим громадам важливо мати підприємства, які дають робочі місця і доходи у місцевий і державний бюджети", – пояснив він.

Втім, вісім підприємств із Черкащини вже повернулися додому – на звільнені території, зазначив Ігор Табурець.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Ціни на продукти в Черкасах: одні дорожчають, інші — навпаки. Що відомо На Черкащині встановили тимчасовий міст від чеських партнерів Спочатку тікали від війни, тепер — борються за життя: як у Черкасах переселенці лікуються від раку

Джерело