38,4 мільйони гривень заборгували своїм працівникам підприємства Чернігівщини. Усього таких в області 39. Як сказав у коментарі Суспільному заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов, здебільшого боржниками є підприємства з виготовлення сільськогосподарської техніки (зокрема, в Ніжині), аграрні. Причина – порушення логістичних маршрутів через війну, в тому числі, зі збуту виготовленої продукції.

З 39 підприємств-боржників 29 є приватними, три – державними та сім підприємств комунальної форми власності. Одна з останніх – прилуцька міська стоматологія.

"Стоматологія не має права мати заборгованість, стоматологія в усьому світі є прибутковою. Зокрема, обласна стоматологія не є збитковою, а Прилуцька міська – є збитковою. Ми підняли питання, напишемо листи на міську раду – будемо регулювати це питання".

Стоматологія, підприємства з виготовлення сільгосптехніки та аграрії: де на Чернігівщині заборгували людям зарплати

За словами Іванова, в ОВА вже півроку працюють над тим, щоб передати державне підприємство "Чернігівторф" у комунальну власність – розраховують, що це допоможе розрахуватися з боргами, у тому числі, з заробітної плати.

Ще один зі шляхів вирішення проблеми – робота з податківцями.

"Дуже простим чином. Якщо не блокуються податкові накладні, не блокується податок на додану вартість – це, звичайно, додатковий ресурс для підприємства. з’являться обігові кошти для того, щоб вони могли заплатити заробітні плати", – каже Іванов.

Як сказано на сайті ОВА, в порівнянні з попереднім місяцем, сума заборгованості заробітної плати в області скоротилася на шість з половиною мільйони гривень, тобто на 14,3 %.

Іванов говорить, нині на Чернігівщині працює 80% від підприємств. Але, каже, поки що не на повну потужність. За його словами, нині в ОВА працюють над обласною програмою допомоги бізнесу.

Читайте також:

На кінець року у Чернігові очікується дефіцит бюджету: про які суми йдеться

Джерело