На тлі повномасштабної війни в Україні вони сходили на медальний подіум світової першості.

Українські легкоатлети Ярослава Магучіх та Андрій Проценко були номіновані на нагороду фейрплей від World Athletics, яку вручають за етичні та моральні звитяги спортсменів на змаганнях. Список номінантів оприлюднили на офіційному сайті організації.

World Athletics проводили голосування серед вболівальників на чемпіонаті світу з легкої атлетики в американському Юджині в липні. Публіку просили наводити приклади спортсменів, чиї дії максимально близько втілювали принципи фейрплей.

Українські медалісти ЧС-2022 з легкої атлетики Магучіх та Проценко номіновані на премію фейрплей від World Athletics

Згодом, взявши до уваги вболівальницькі вподобання та думку членів жюрі, керівний легкоатлетичний орган визначився з трійкою фіналістів у номінації. Саме серед них до кінця року буде визначено переможців, чиї імена оголосять у грудні.

До трійки претендентів увійшов і український тандем Магучіх та Проценка. На світовій першості вони здобули срібну та бронзову нагороду в змаганнях зі стрибків у висоту відповідно.

Фіналісти номінації фейрплей від World Athletics Ярослава Магучіх та Андрій Проценко (Україна)

Жюрі та публіка відзначили виступи представників України на тлі повномасштабної війни в їхній рідній країні. Ба більше, Проценко провів перший місяць війни в окупації на Херсонщині, звідки зміг виїхати машиною лише у квітні.

Читайте також: Шлях Андрія Проценка до медалі чемпіонату світу: втілення мрії після шести невдач та періоду в окупації Кеті Наджеотт (США) та Голлі Бредшоу (Велика Британія)

Наджеотт підтримала свою колегу, стрибунку з жердиною Бредшоу після того, як остання зазнала прикрого інциденту під час розминки. Англійка зламала жердину й зазнала ушкодження, а згодом була змушена знятися з турніру, через що стала жертвою критики в соцмережах. Наджеотт виступила на боці британки, публічно підтримавши Голлі у Twitter.

Катаріна Джонсон-Томпсон (Велика Британія)

Чемпіонка світу в багатоборстві 2019 року на цьогорічних змаганнях публічно підтримала розчаровану суперницю, німкеню Софі Вайссенберґ. Остання була спустошена через три невдалі спроби під час виконання стрибків у довжину, коли вона тричі припустилася заступу.

Хто такі Ярослава Магучіх та Андрій Проценко Українські легкоатлети, що спеціалізуються на стрибках у висоту. 21-річна Магучіх у 2022 році вперше в кар'єрі стала чемпіонкою світу з легкої атлетики в приміщенні та чемпіонкою Європи на відкритому повітрі. Також упродовж сезону-2022 Ярослава стала чемпіонкою Діамантової ліги та посіла друге місце на чемпіонаті світу. 34-річний Проценко у 2022 році вперше в кар'єрі здобув медаль світової першості, посівши в Юджині третє місце. Українець є віцечемпіоном Європи на відкритому повітрі та віцечемпіоном світу в приміщенні, здобувши обидва "срібла" в сезоні-2014. Що відомо Цієї осені Магучіх також була номінована на звання найкращої легкоатлетки року в Європі після найуспішнішого сезону в кар'єрі Ярослави. У вересні в номінацію "Зірка, що сходить" від Європейської федерації легкої атлетики увійшов український метальник списа Артур Фельфнер. Влітку він став чемпіоном світу з легкої атлетики у віковій категорії U20. Під час проведення чемпіонату світу з легкої атлетики українську бігунку Анну Рижикову було обрано до комісії спортсменів World Athletics, яка забезпечує комунікацію легкоатлетів з Міжнародним олімпійським комітетом.