У Раді Безпеки ООН є недолік системи, коли агресор має право вето. Тож через можливість Росії ветувати рішення Ради Безпеки ООН, робота організації частково заблокована. Про це під час інтерв'ю Суспільному сказала голова Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер.

“Той факт, що Росія є постійним членом Ради Безпеки і має право вето, за визначенням, означає, що вони збираються прикривати свою агресію в тій частині ООН, якій доручено забезпечення міжнародного миру та безпеки”, — розповіла Пауер.

Отже, це означає, що важлива частина механізму ООН з 2014 року заблокована і не може притягнути Росію до відповідальності, пояснила Пауер.

Голова USAID пояснила, чому ООН не може притягнути Росію до відповідальності

“І це Рада Безпеки ООН. Незважаючи на це, ми знайшли способи в ООН, щоб показати, що переважна частина світової громадськості бачить те, що робить Росія, засуджує те, що робить Росія, жахається тим, що робить Росія”, — додала вона.

За її словами, знайшли способи надати підтримку, наприклад, Міжнародному кримінальному суду, який збирає докази для можливого розслідування. Зараз Рада з прав людини накопичує деякі докази, які збирає українське громадянське суспільство, юристи та інші.

“Дивлячись на Раду Безпеки… Вона повинна виконувати свою роботу. Росія заважає їй виконувати свою роботу. І це недолік системи, коли агресор має право вето, без сумніву. Але Росія не може накласти вето на правду”, — сказала голова USAID.

Росія не може накласти вето на відповідальність у довгостроковій перспективі, додала Пауер.

“І це те, що ми демонструємо, створюючи коаліції країн з усього світу для солідарності з народом України”, — сказала вона.

Що відомо 6 жовтня глава Агентства США з міжнародного розвитку USAID Саманта Пауер приїхала з робочим візитом до Києва. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочинає проєкт підтримки фінансового сектора України на 33 млн доларів. Проєкт, що має на меті сприяти більшій інтеграцій української фінансової системи з європейськими та міжнародними ринками, розрахований на 5 років. Читайте також

Іранські дрони, бюджет в умовах війни, ЗАЕС. 226-й день війни. Онлайн

Джерело