За сім тижнів волонтери громадського формування "Безпека Богородчан" з Івано-Франківщини змайстрували для військових на фронт приблизно 100 буржуйок зі старих газових балонів та дисків від автомобілів. Працюють майстри на СТО, де з початку повномасштабної війни й до осені ремонтували автівки для воїнів.

Докладніше про те, як богородчанські волонтери виготовляють обігрівачі для українських бійців, де беруть необхідні деталі і які типи буржуйок мають найбільший попит, читайте у репортажі Суспільного.

На виготовлення однієї буржуйки волонтери витрачають до двох годин. За день можуть змайструвати 8-12 обігрівачів, але все залежить від кількості заготовок та людей, що їх роблять. Кожен на виробництві пічок має своє завдання. Василь Глуханюк ріже диски.

100 буржуйок за сім тижнів. Як волонтери

"Зрізаємо суто верх, аби він сідав на диск. На цю роботу йде 10-15 хвилин. За день можу зрізати 15-20 дисків. А взагалі — скільки треба, стільки й ріжеться", — розповідає Василь Глуханюк.

Волонтер Андрій Гуцанюк описує процес створення пічок: "З одного балона виходять дві буржуйки. Спочатку газові балони ділимо навпіл. Обрізаємо верхній обідок "жигулівського" диска, балон перевертаємо, вставляємо туди диск, обварюємо. В балоні прорізаємо дверцята, щоб підкидати дрова, а в нижньому диску прорізаємо віконечко, щоб була тяга. Потім доварюємо коліна, ручки, які виготовляємо з клямр".

Частину елементів буржуйок волонтери закуповують самостійно. До прикладу, металеві коліна для майбутнього димоходу спочатку купували за 160 грн. Зараз ціна на них зросла майже удвічі. Тому вирішили купувати тільки металеву трубу, а коліна почали виготовляти самотужки.

Крім буржуйок з балонів, волонтери роблять обігрівачі з металевих труб. Майстри кажуть, що з труб виготовляти важче, бо кожна гнеться по-різному, і зробити обігрівач за макетом не вийде.

"Ми повністю вирізаємо трубу, розрізаємо її навпіл, затискаємо в лещатах, де вона тримається. Потім вирізаємо пластину, приварюємо, робимо каркас. Далі до цього всього підрізаємо, вимірюємо шахту, задню стінку", — розповідає учасник "Безпеки Богородчан" Володимир Сем'янів.

Обігрівачі волонтери роблять практичними й мобільними, щоб військові з легкістю могли їх переносити. Попитом у бійців користуються обидва різновиди буржуйок. Кожна має своє призначення.

"Є буржуйка для невеликого приміщення, окопу. Є така, на якій можна їсти приготувати, і вона підходить для великих приміщень. Більшість замовляють малі буржуйки", — розповідає Василь Глуханюк.

Наступного тижня волонтери передаватимуть виготовлені буржуйки військовим у зону бойових дій.

Читайте також З віршами Ліни Костенко та патріотичними гаслами: на Івано-Франківщині виготовляють буржуйки для військових "Всі мої люди тут": як прикарпатець Віталій Книгницький воює кулеметником в 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців 9-річний франківець шиє екоторбинки та збирає гроші для ЗСУ

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело