Росія завдає масованих атак по українській території з періодичністю в тиждень. У розвідці вважають, що за цей час вона встигає підготуватися до наступного удару.

"Нас намагаються зламати, занурити в темряву і холод в період війни і змусити до перемовин на умовах агресора. Цього насправді не вийде. Ми розуміємо, що періодичність — це приблизно тиждень, плюс. Тобто, це той період, який потрібен, щоб підготуватися до наступного масованого ракетного удару", — розповів представник пресслужби ГУР МО Андрій Юсов в ефірі телемарафону.

Він наголосив, що Україна готується до подальшої більш ефективної роботи протиповітряної безпеки.

РФ завдає атак по Україні з періодичністю в тиждень — ГУР

"Але те, що терористичний режим буде продовжувати ці атаки, то це беззаперечно. Ми розуміємо, що запаси високоточної зброї у Росії значною мірою виснажені, але є багато ракет і не високоточних. Ми бачимо, що за точністю вони особливо і не женуться. У багатьох випадках розліт в кілометр — це умовна "норма" і влучання навіть не в об'єкти інфраструктури, а в цивільні будинки, лікарні", — додав представник ГУР.

Юсов додав, що насамперед загроза є для прифронтових міст: Запоріжжя, Харків, Миколаїв, Херсон.

"На жаль. це ті міста, куди С-300 добивають. Україна працює над захистом цивільної інфраструктури і мирного населення, але розуміємо, що ворог попри всю свою недолугість є серйозним, озброєним, масовим. Тому, на жаль, ракетний терор ще може тривати", — зауважив він.

Що відомо 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму. Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни. Невдовзі президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила, що сайт ЄП зазнав потужної кібератаки після того, як визнав Росію державою-спонсором тероризму. Президент Володимир Зеленський доручив послу України в ООН звернутися із запитом щодо невідкладного скликання Радбезу через ракетний удар Росії по українських містах. Володимир Зеленський ввечері 23 листопада виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у зв'язку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах, запропонувавши резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії Виступаючи перед Радою Безпеки ООН, Зеленський закликав виключити Росію з організації, адже РФ є терористичною державою, а її право вето — це нонсенс.

Джерело