Лікарі від посмертних донорів пересадили два серця, печінку та шість нирок

9 трансплантацій за 30 годин. Медики одночасно врятували життя дев'ятьом людям, яким пересадили органи – два серця, печінку та шість нирок. Усі органи від посмертних донорів. Операції робили у двох лікарнях. Щоб урятувати пацієнтів, об'єдналися близько сотні медиків зі Львова, Києва та Чернівців.

Так виглядає символічний коридор пошани – медики дякують померлим – 25 річному хлопцю та 60 річній жінці. Їхні органи врятували життя іншим пацієнтам.

9 трансплантацій за 30 годин: у Львові лікарі врятували життя дев'ятьом людям – як це було (Відео)

Забір органів відбувався паралельно у двох операційних – у Львові та Чернівцях.

"Наша глибока шана і низький уклін родинам донорів за прийняте непросте рішення", – сказала Наталя Матолінець, медична директорка з анестезіології Першого медичного об’єднання Львова.

Непросте рішення на донорство органів врятувало життя людям, які без операцій з пересадки органів були приречені. Нирки отримав 40 річний Тарас з Івано–Франківщини, у якого 4 роки тому відмовили органи. З того часу він жив на діалізі. Нині Тарас до сліз вдячний рідним донора, які врятували йому життя.

"Ці люди продовжили мені життя, бо я знаю, що діаліз це життя в 1 бік", – каже Тарас Дауняк.

Пацієнтка Ірина на швидку трансплантацію не очікувала. Жінка досі не вірить що знайшовся донор і за кілька годин їй пересадять здорові нирки.

"3 роки як почав підніматися тиск, здала аналізи і нирки працювали лише на 30 відсотків. Спочатку було дуже тяжко, а потім вже звикла", – розповіла пацієнтка.

Шанс на нове життя отримали ще дві жінки, з нирковою недостатністю.

Поки медики завершують трансплантації стає відомо, що у лікарні помер 35 річний пацієнт. Його рідні також зголосилися на донорство, щоб серце померлого билося далі.

"Дозволили нам дати шанс на допомогу і порятунок для 3 реципієнтів. Пересаджуємо серце і дві нирки", – зазначила Наталя Матолінець.

"Час ішемії 2 години, швидкою орган був доставлений з одної лікарні в другу. Втомлені, але щасливі, бо це вже третій мультиорганний забір", – зауважив керівник Центру серця та судин Першого медичного об’єднання Львова Роман Домашич.

Здорове та молоде серце отримав 45 річний львів’янин. Без трансплантації органу він міг померти.

Близько сотні лікарів зі Львова, Чернівців та Києва одночасно врятували життя 9 пацієнтам. Марафон трансплантацій тривав 30 годин. Лікарі від посмертних донорів пересадили два серця, печінку та шість нирок.

Медики кажуть, усі пересадки успішні. Пацієнти проходять реабілітацію та звикають до життя зі здоровими органами.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться відео: Осколок зайшов у ногу, поламав кістку, вирвав нерви: лікарі повернули бійцю ЗСУ можливість ходити

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело