Вбиті та поранені корови, пошкоджені приміщення на фермі та повністю знищене приміщення амбулаторії. Такі наслідки обстрілу російськими військовими села Кіндратівка Хотінської громади 6 грудня.

У місцеву амбулаторію щодня приходили близько двох десятків пацієнтів. Обстрілювати село військові РФ розпочали близько 15:00. Тож пацієнтів, говорить сімейний лікар Сергій Шаповал, тут вже не було. Після влучання зайнялася пожежа.

"Люди, населення швидко зреагували. Все, що змогли евакуювати — це медичну документацію, кардіограф, прилади для фізичної реабілітації, фізпроцедур. Звичайно, важко, тому що нічого відновленню не підлягає вже і повертатися, по-суті, нікуди," — каже Сергій Шаповал.

Одним із тих, хто гасив пожежу, був пан Закір, який мешкає поряд.

"Я побачив дим та прибіг, може яка допомога треба. Допомогли тут витягувати якісь речі. Усім це жаль, ми ходили сюди. Кому потрібно – тиск поміряти. Це просто жах", — розповідає Закір Джафаров.

Минулоріч будівлю амбулаторії капітально відремонтували. Тепер приміщення відновленню не підлягає. Під обстрілом російських військових і місцева ферма. Її говорить заступник директора Олександр Синиця останнім часом обстрілюють щотижня. Вчора по фермі випустили чотири снаряди.

"Тут знаходяться 118 наших дійних корівок і сюди прилетіло, 12 корів загинули одразу. Яких дорізали, яких просто на утилізацію", — каже Олександр Синиця, заступник директора агрофірми.

Ще стільки ж корів – поранених. Снаряд залетів у металеві ворота та розірвався поміж корів. Тваринниця Юлія Горбунова, наслідки обстрілу побачила вже наступного дня, коли прийшла на зміну.

"Чесно сказати – сльози на очах... І скотина, і вікна. Люди роблять, люди намагаються. Для людей робота – ідемо всі ми з ризиками і боїмося. Ну, а що ти зробиш? Ніде не подітися", — говорить вона.

Тепер відновлюють будівлю корівника, яку тільки перед цим відремонтували. На фермі ж під час обстрілу були 20 працівників, які встигли сховатися в укриття.

"Перший "приліт" був ось туди, будівля оця розлетілося воно повністю вибухнуло. В чому винуваті наші корівки, що вони зробили для руських, що вони зробили їм поганого, що вони оце тут натворили таке? Кулями, снарядами та мінами нас не залякати — ніколи ми не здамося", — каже Олександр Синиця, заступник директора агрофірми.

Збитки, завдані підприємству, на сьогодні не менше 4 млн гривень. Загалом, говорить голова Хотінської громади, у них вже понад сотня пошкоджених будинків мирних мешканців. Не залишилось жодного необстріляного села:

"Це є тільки періодичність. Сьогодні Кіндратівка, перед цим Олексіївка, Біловоди і отак вони по черзі луплять, луплять і луплять. Люди вже починають звикати, вони вже озлоблені. Я думаю, що тієї мети – робити розбрат у громаді чи у населеному пункті, знищуючи інфраструктуру, у нього не вийшло. Люди просто звіріють проти Росії. Навіть, ті люди, хто був налаштований лояльно, тому що кордон ось півтора чи два тут і багато родичів живе на тій стороні. Тепер вже просто ненавидять їх за оці справи. Всі реально розуміють, що жодного військового в цьому селі немає, куди ви б’єте, для чого?".

За потреби, говорить Микола Торяник, допомагають мешканцям і грошима і матеріалами — для цього мають запас. Нині з 850 мешканців Кіндратівки у селі залишаються близько 600.

Що відомо 15 листопада російська армія тричі обстріляла Хотінську громаду. 17 мін і 70 артснарядів влучили на територію села Кіндратівка, де проживають близько тисячі людей. Тоді також, серед іншого, пошкодили агропідприємство. 5 грудня російські військові обстріляли село Запсілля з мінометів. Пошкодили шість будинків мирних мешканців. Одну з осель відновити не вдасться, говорить голова Миропільської громади.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело