Політичний аналітик Олександр Новохатський пояснив, що обмеження волі людини та авторитаризм є системою позаминулого століття, насправді держава не повинна будуватися на насильстві.

Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».

Мистецтво чи насильство: Олександр Новохатський розповів, як треба будувати державу

Як пояснює гість програми, обмеження свободи, обмеження волі, обмеження людини в її людськості завжди неповноцінне і завжди призведе до гірших показників у економіці та інших потенціалів. Авторитарні системи, підкреслює він, - це навіть не минуле століття, це позаминулий вік.

«Держави, у яких існує насильство чи легітимне насильство, належать в економічному плані до статусу бананових республік. І весь Китай зі своєю економікою та рештою – це типова бананова республіка. Просто продають не банани, а працю своїх людей», - стверджує Олександр Новохатський.

Зокрема, він згадує про книгу Говарда Форда «Насильство та соціальні порядки», якою сьогодні користуються американські, англосаксонські еліти для того, щоб зрозуміти та побудувати модель того світу, що вже настає.

«Якраз саме це розуміння, саме ця фраза Льва Троцького, сказана в 1913 році в одному з німецьких пабів і призвела до цілої серії статей та робіт тогочасних філософів, Макса Вебера, про те, що політика є мистецтво, а не насильство», – наголошує Олександр Новохатський.

Джерело