У Вінниці відкрили консультаційний центр центрального регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Його кураторка Юлія Приймак говорить, працюватимуть з родинами полонених. Надаватимуть, зокрема, юридичні консультації та психологічну допомогу.

"На базі штабу працюватимуть юристи, консультанти, психологи, а також центр буде надавати постреабілітаційну підтримку тим, хто повернувся з полону", — каже Юлія Приймак.

Вінницьке представництво буде охоплювати пʼять областей: Вінницьку, Житомирську, Черкаську, Чернівецьку та Хмельницьку. Центр працюватиме щодня, окрім вихідних із 9:00 до 18:00. Приміщення по вулиці Театральній, 15, в оренду надала обласна рада, а облаштування, зарплату працівникам та комунальні послуги взяла на себе міська рада. З бюджету вінницької громади у листопаді виділили пів мільйона гривень.

У Вінниці запрацював Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

У Києві координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими працює з березня. За словами його представника Андрія Юсова, співпрацюють з управлінням розвідки, міністерством внутрішніх справ, службою безпеки.

"Є величезна кількість звернень і запитів до центрального офісу. Попри те, що працюють консультаційні офіси, онлайн форма, є потреба відкривати регіональні консультаційні центри, де так само буде надаватися вся допомога в разі потреби",— каже Андрій Юсов.

На сьогодні з російського полону звільнено 1391 українця, каже фахівець столичного штабу Юрій Таранюк.

"Кожна родина має розуміти, що не забуто її сина, чоловіка. Ми маємо зробити соцзабезпечення, якщо оборонець потрапив у полон, родина має жити далі, є постанови, має отримувати забезпечення. Відкриття по регіонам — це життєва необхідність. В оборонців можуть бути старі батьки. З сіл добиратися важко. Треба приїхати. Відкриття по регіонах —це простіше з логістикою", — каже Юрій Таранюк.

Серед працівників штабу дружина звільненого морпіха Юлія Дзись. Каже, з власного досвіду знає як чекати чоловіка з полону. Понад три місяці жодної звістки від чоловіка не отримувала. Знала, що як оборонець "Азовсталі" її Євген перебував у російському полоні в Оленівці. Його та ще 214 захисників повернули в Україну 21 вересня. Весь цей час, розповідає, разом з іншими сімʼями військовополонених робили все, аби їхні рідні якнайшвидше повернулися додому.

Читайте також "Використовують шкільні стільці". На Вінниччині школярі виготовляють прилади для розмінування Інвалідні візки, ходунки й ортопедичні ліжка: у Вінниці діє безкоштовний прокат для людей з інвалідністю

Джерело