Хорватія отримала одностайну підтримку країн-членів ЄС і приєднається до Шенгенської зони з січня 2023 року. Про це повідомляє Euronews за підсумками голосування в Брюсселі 8 грудня під час зустрічі міністрів внутрішніх справ.

Водночас Австрія заблокувала приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони, яка скасувала прикордонні перевірки між переважною більшістю країн-членів ЄС.

Нідерланди підтримали заявку Румунії, але виступили проти заявки Болгарії.

Шенгенська зона: Хорватія отримала

“Румунія та Болгарія "виконують усі вимоги. Вони довго чекали. Громадяни Болгарії та Румунії заслуговують бути повною частиною Шенгенської зони", — заявила після зустрічі єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон.

Вона додала, що розчарована голосуванням.

“Насправді я думала, що ми ухвалимо рішення сьогодні. Тому я думаю, що сьогодні день розчарування”, — сказала Йоганссон.

Що відомо про вступ до Шенгенської зони для Румунії та Болгарії

Негативний висновок, якого багато хто очікував, є болючою політичною поразкою як для Румунії, так і для Болгарії, які приєдналися до Європейського Союзу за шість років до Хорватії, пише Euronews.

Європейська комісія, відповідальна за оцінку кандидатів на вступ до Шенгену, заявила, що дві країни готові стати частиною безпаспортної зони принаймні з 2011 року.

У листопаді виконавча влада випустила ще одне безумовне схвалення, тоді як Європейський парламент прийняв нову резолюцію, засуджуючи виключення щодо цих країн як ”дискримінаційне”.

За останні кілька років країни, які раніше виступали проти розширення Шенгену, такі як Фінляндія, Данія, Швеція та Бельгія, пом’якшили свої позиції, підвищивши шанси на позитивний результат.

Франція та Німеччина, найвпливовіші країни блоку, 2022 року висловили підтримку Румунії та Болгарії.

Але цього не було достатньо, щоб подолати стриманість Австрії та Нідерландів.

Оскільки вступ до Шенгенської зони вимагає одностайності, незначній меншості вдалося заблокувати весь процес. Дебати у четвер тривали "довше, ніж очікувалося", сказав дипломат ЄС, описавши "певне розчарування у залі", коли став очевидним результат.

Що таке Шенгенська зона

Шенгенська зона включає в себе 26 європейських держав, що приєдналися до однойменної угоди, підписаної в селі Шенген (Люксембург) в 1985 році. Шенгенська зона має прикордонний контроль на зовнішньому кордоні — при в'їзді та виїзді із зони, але без прикордонного контролю на внутрішніх кордонах держав, що входять у цю зону.

З 27 країн ЄС 22 входять до Шенгенської зони.

Шенгенську зону створили окремо від Європейських співтовариств, коли не вдалося досягти консенсусу між усіма державами-членами ЄС щодо скасування прикордонного контролю.

Читайте також

Нові безпілотники на озброєнні ЗСУ, оборонний бюджет США з допомогою Україні, 289 день війни. Онлайн

Джерело