Національний банк Україні скорегував свій прогноз щодо падіння економіки на тлі війни у бік ще глибшого падіння.

Про це на брифінгу заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

Зокрема він зазначив, що удари Росії по енергосистемі України несуть в собі додатковий інфляційний тиск.

Падіння буде глибшим, ніж очікувалося: Нацбанк скорегував свій прогноз щодо ВВП України

"Щодо ВВП в цьому році, скоріш за все, падіння буде трохи глибшим, ніж очікувалося в жовтневих прогнозах. На наступний рік навіть при нашому базовому, відносно оптимістичному сценарії зростання ВВП буде дуже млявим і набагато нижчим, ніж ті 4%, які ми допускали в жовтневому прогнозі", — заявив заступник голови НБУ.

Ніколайчук також додав, що погіршення ситуації слід очікувати і зі зовнішньою торгівлею через втрату експортних потужностей і зростання потреб в імпорті.

Він також повідомив, що оновлений прогноз НБУ опублікує наприкінці січня 2023 року і у ньому вже будуть враховані наслідки енергетичного терору РФ та інші фактори.

ВВП України і війна

Нагадаємо, що у жовтні НБУ прогнозував, що ВВП України за результатами 2022 року скоротиться на 32%.

За даними Мінекономіки, валовий внутрішній продукт за 9 місяців 2022 року впав в Україні на 30%. У другому кварталі 2022 року він знизився на 37,2% порівняно з другим кварталом 2021 року. Але за прогнозами міністерки економіки України Юлії Свириденко, ВВП України за підсумками 2022 року може впасти нижче прогнозованого рівня через відключення світла.

Так, раніше взагалі повідомлялося, що річний прогноз падіння реального ВВП може становити до 35%. Натомість зростання мізерне - трішки більше 3%. Втім, і це лише орієнтовні цифри. Наразі усі втрати оцінити важко, адже війна триває.

Читайте також:

Економіка України зазнає великих збитків від війни: чи доведеться українцям затягувати паски 2023-го

Реальний ВВП України впав майже на 40% - Держстат

Війна - це падіння економіки: експерти розповіли, що буде з ВВП України

Джерело