14 січня армія РФ вдарила ракетами по Дніпру, повідомив голова ОВА Валентин Резніченко. За уточненими даними з ОВА, станом на 17.30 15 січня, загинули 29 людей.

Раніше, станом на 15.00 15 січня президент Володимир Зеленський оприлюднив інформацію про 25 загиблих. Станом на зараз врятовано 39 людей, з них 6 дітей. Травмовано 73 людини, з них 13 дітей. Розшукується 43 людини, написав він. Попередньо, зруйновано 72 квартири та пошкоджено понад 230.

Раніше голова облради Микола Лукашук уточнив, що Дніпро зазнав удару російської надзвукової крилатої ракети Х-22. Її випустили з дальнього бомбардувальника Ту-22м3.

Ракетна атака на Дніпро: 29 людей загинули, понад 70 поранено. Що ще відомо

Через загибель людей від ракетного удару в місті оголосили три дні жалоби.

Триває пошукова операція

На місці влучання ракети зруйновано два під‘їзди будинку. Триває пошукова операція, задіяні більше сотні рятувальників та понад 40 одиниць техніки, повідомив на місці речник ДСНС в області Сергій Ковтонюк.

Всього, за даними міськради Дніпра, до робіт залучено понад 520 людей та 140 одиниць техніки

У зруйнованому російськими військами під‘їзді – 72 квартири. За інформацією з прописок, це 100-200 людей, з них близько 50 – діти.

Весь будинок без електрики, газу, без вікон. Без житла залишилися понад 1000 людей, повідомив заступник Офісу президента Кирило Тимошенко.

Близько 12:00 години 15 січня з-під завалів рятувальники дістали жінку, повідомив заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко.

Головний лікар однієї з лікарень Дніпра Сергій у коментарі Суспільному розповів про стан жінки, яку врятували з-під завалів.

"Дівчина 27 років, близько 20 годин пробула під завалами, через що отримала сильне переохолодження. Температура тіла при госпіталізації в лікарню становила 31 градус. Вона в реанімації, лікарі боряться за її життя", - сказав він.

За інформацією правоохоронців, розшукується ще понад 40 людей.

Як допомагають мешканцям

На місці події встановили намети ДСНС. Також працюють волонтери організацій "Червоний хрест", "Восток SOS", "Проліска".

Понад 40 людей зі зруйнованого через ракетний удар будинку в Дніпрі звернулися до волонтерів з проханням розміщення на ніч. Про це на місці подій Суспільному розповіла керівниця гуманітарної місії "Проліска" Олена Небеська.

За її словами, людей розвозитимуть на ночівлю в шелтери. Для цього є чотири автомобілі. З ними також працюють психологи.

Окрім того, людей з постраждалого та сусідніх будинків запрошують до "пунктів незламності". Адреси тут.

Також навпроти пошкодженого будинку на зупинці громадського транспорту правоохоронці розгорнули штаб прийому звернень людей, постраждалих внаслідок ракетного удару.

Яка подальша доля будинку

Частина будинку, постраждалого через ракетний удар по Дніпру, потребуватиме демонтажу. Про це на місці події заявив міський голова Борис Філатов.

"У будь-якому випадку потрібен буде демонтаж. Усі під'їзди, які праворуч, треба буде демонтувати. І треба буде допомагати людям, щоб вивезти їхні речі. Зараз ми працюємо над цим", – сказав він.

За його словами, це 18-підїздний панельний будинок, де проживали понад 1 100 людей.

Як повідомив голова обласної військової адміністрації Валентин Резніченко, попередньо, внаслідок ракетного удару зруйнувано 72 квартири, пошкоджені понад 230.

Триває демонтаж зруйнованих конструкцій будинку. Станом на 7:00 годину ранку 15 січня же вивезли майже 3 500 тонн уламкiв.

Читайте також

У небі над Дніпропетровщиною сили ППО збили шість ракет

Ракетний удар по багатоповерхівці у Дніпрі: що відбувається на місці події

Ракетний удар по житловому будинку у Дніпрі: що кажуть очевидці

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело