У минулому, коли ще існувала "країна рад", там був автопром, який справді робив цілком пристойні автомобілі. Є думка, що не всім громадянам вистачало авто і тому доводилося забувати про "футуристичні" та розкішні варіанти й пускати на конвеєр те, що було "по кишені" і що можна було робити в масових масштабах.

Все одно, навіть сьогодні в мережі можна знайти те, про що забули тоді. Конструктори створювали безліч різних моделей для Волги, Жугулів та Запорожців. Є авто, яке варте уваги і зараз - це Москвич-408 з особливим індексом ГТ, що означає "Гранд Туризмо".

Про цю дивовижну модель розповіли на порталі Hyser.

Рай на двох: як у 60-х виглядав унікальний Москвич

Рай на двох: як у 60-х виглядав унікальний Москвич

Досвідчений зразок було створено з урахуванням донора – звичайного Москвича-408. "Гранд Туризмо" розробили 1964-го року напередодні Московського автомобільного салону. Планувалося, що всі повинні були ахнути від старань та творчих устремлінь радянських інженерів та дизайнерів.

Рай на двох: як у 60-х виглядав унікальний Москвич

Концепція мала на увазі, що машина буде призначена для поїздок на відпочинок, зокрема на моря, річки та озера. Для того, щоб радянські громадяни насолоджувалися поїздками, було передбачено знімний дах.

Рай на двох: як у 60-х виглядав унікальний Москвич

У найкращих традиціях "купешних" авто у Москвича було лише дві двері. Але за рахунок того, що донором був седан Москвич-408, якому урізали довжину салону, але збільшили розмір багажника, автомобіль міг похвалитися непоганою місткістю багажного відсіку.

Рай на двох: як у 60-х виглядав унікальний Москвич

Щоправда, як видно за фотографіями, цей автомобіль все ж більше підходив для поїздок двох людей - компанія навряд чи витримала поїздку на далекі відстані через дуже скромний простір на задньому ряду сидінь. Поспати у машині під час довгої поїздки не вдалося б навіть двом.

Усього було зроблено два досвідчені варіанти Москвича "Гранд Туризмо". Кузов одного був алюмінієвим, а другого сталевим. Машина не пішла в серію з невідомих причин, які, як ми можемо припустити, криються в непрактичності та у відсутності потенційного ринку збуту цієї моделі за кордоном.

У СРСР таку машину навряд чи "викинули б" у вільний продаж. Хто б міг допустити, щоб простий радянський трудяга катався на кабріолеті

Раніше повідомлялося, що пільгове розмитнення авто для окремої категорії громадян: кому пощастить.

Також, перед посівною та контрнаступом українські АЗС знижують ціни на солярку: водії чекали більше року.

Джерело