Обживають гніздо та підʼїдають мальків на озері в Центральному парку лебеді Руслан та Людмила. 22 березня птахів на водойму повернули із зоодворика, де ті зимували. За цей час їхнє гніздо відремонтували, розповів Суспільному працівник парку Олександр Левенець.

“ На зиму ми гніздо виносимо і реставруємо. Цього року вийшло так, що лебедів забрали й одразу почалися морози, і ми його не встигли винести. Підкрутили його, грузило поміняли, переплили трохи. Прибрали весь бруд, що після того року лишився. Очерету набрали, поклали. Зробили таку основу для гнізда. І потім запустили їх туди. Тепер тут вони будуть радувати вінничан, наших гостей міста”, — каже Олександр Левенець.

Птахів годують спеціальними сумішами, зерном, вітамінами. Можна давати й траву, капусту. Таку їжу птахи сприймають нормально, каже Левенець.

Перезимували: вінницьких лебедів повернули із зоодворика на озеро у Центральному парку

Зимували пернаті у місцевому зоодворику, каже директор парку Олександр Мельник.

“ Свою зиму вони проводять у контактному зоопарку, в нашому зоодворику. Там для них тепло і комфортно. Коли стає тепло, виходить сонечко і все починає розквітати, то вони повертаються на своє звичне місце існування”.

Вінничани приходять до озера, аби помилуватися лебедями та зробити селфі з птахами. Серед них і Валентин та Олександра.

“ Зараз такий неспокійний час, а тут таке затишне місце. Сюди можна прийти і подивитися на те, як лебеді налагоджують своє життя. У них тут все спокійно, життя триває і все має бути добре. Я спостерігаю за ними і вони мені нагадують сім’ю, яка займається своїми побутовими справами.

Вони майструють своє гніздо, очікують на поповнення. Також видно, що готуються до весни та роблять спільний ремонт. І роблять це не по одному, а разом. От так і ми маємо робити все спільно і до чогось йти, щоб все було добре”, — каже Олександра.

Читайте також Прибирають парки, лісосмуги та узбережжя: у Вінниці триває екологічна акція "За чисте довкілля" "У нас великий асортимент": які квіти готують до висадки на клумбах Вінниці

Джерело