На Житомирщині в рамках ініціативи "Ремонт домогосподарств" розпочали прийом заявок на фінансування середнього ремонту помешкань, пошкоджених внаслідок обстрілів армії РФ. Торік в рамках цього проєкту фінансували лише малий ремонт, розповіла в етері Українського радіо Житомир координатора цього проєкту Віра Дідяєва.

За її словами, малий та середній ремонт пошкоджених російськими бомбардуваннями приватних будинків в різних громадах Житомирщини за благодійні кошти забезпечить Благодійного фонду "Карітас-Житомир" УГКЦ. До кінця року передбачається відремонтувати близько 250 будинків. Для втілення другої хвилі проєкту "Ремонт домогосподарств у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській, Харківській та Житомирській областях" між Благодійним фондом та Житомирською обласною військовою адміністрацією підписали Меморандум про співпрацю.

"Цього року наш донор розширив програму і додав середні ремонти, – каже це Віра Дідяєва. – Тобто, цьогорік у нас будуть малі і середні ремонти, збільшилась сума коштів, які буде отримувати домогосподарство. На малий ремонт одного домогосподарства виділяється приблизно півтори тисячі євро, на середній – близько трьох тисяч євро. Кошти виділятимуться по тих лімітах, що будуть обраховані інженером. Проєкт забезпечить усунення незначних пошкоджень,– це розбиті вікна та двері, обвалення підвісної стелі, незначні пошкодження даху, стін, електрики, водовідвідних труб".

На Житомирщині розпочали прийом заявок на фінансування середнього ремонту помешкань, пошкоджених обстрілами армії РФ

За словами Віри Дідяєвої, друга хвиля проєкту охопить Житомирську міську територіальну громаду, Овруцьку громаду (місто Овруч та село Раківщина), Гладковицьку селищну громаду (села Гладковичі та Радчиці), Народицьку громаду (села Селець, В’язівка, Базар, Радча, Грезля, Закусили, Латаші, Новий Дорогинь, Яжберень, Словенщина, Залісся), а також місто Малин.

Під час ефіру на Українському радіо Житомир інженер проєкту Віталій Вяхк розповів, що перед тим, як фінансувати ремонти, до домогосподарства, від якого надійшла заявка, виїжджає спеціальна група експертів.

"Ми виходимо безпосередньо на об’єкт для оцінювання технічної частини. Від цього залежить, яка сума буде виділена конкретно на домогосподарство. Ми фотографуємо, вивчаємо і після чого всі дані зводяться у таблицю. Зведена таблиця рахує обсяг коштів, які будуть надані цьому конкретному домогосподарству. Важливо дуже сказати, що виїзд соціального працівника і інженера на домогосподарство не гарантує конкретному домогосподарству виплату коштів. Це обраховується і визначається таблицею і безпосередньо донором", – каже Віталій Вяхк.

Віталій Вяхк додав, що в пріоритеті стоїть збереження теплового контуру. Якщо це пошкодження структурного характеру – несучі елементи, стіни – ми не можемо брати такі домогосподарства в зв'язку з тим, що вони потребують набагато більшого фінансування.

"Допомагатимуть або грошима, – каже інженер, – коли власник домогосподарства зобов’язується власними силами провести ремонт або, хто не має такої можливості, – буде залучення підрядної організації. Це буде централізована підрядна організація, обрана "Карітас-Житомир".

"Карітас-Україна" реалізує цей проєкт у співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців.

Які домогосподарства мають право на отримання такої допомоги.

Віра Дідяєва, координаторка проєкту, розповіла, що перш за все це домогосподарства, де житло незначно пошкоджене після 24 лютого 2022 року внаслідок бойових дій:

домогосподарства, які не отримували житлову допомогу від держави або від інших благодійних організацій на відновлення пошкодженого житла; домогосподарства з доходом нижче 5400 гривень на місяць на особу, або ті особи, які втратили джерело доходу. домогосподарства, що відповідають одному з кількох критеріїв вразливості: одинока матір, одинокий батько або опікун однієї чи кількох дітей віком до 18 років, родина, у якій є вагітна жінка або мати з дитиною до трьох років, багатодітна родина (троє і більше дітей, віком до 18 років), також члени родини з інвалідністю або тяжким хронічним захворюванням, а також самотні люди похилого віку старші 60 років; домогосподарства, які складаються з одного чи двох літніх людей, які не мають підтримки рідних.

Анкети від домогосподарств на проведення ремонтів розпочали приймати з першого березня за адресою в Житомирі: вулиця Сурина Гора 32. Перелік необхідних документів надається соціальними працівниками БФ "Карітас-Житомир" під час реєстрації заявки.

Що відомо В 2022 році на Житомирщині започаткували проєкт для людей, чиє житло зазнало пошкоджень внаслідок російської агресії, але потребує лише малого ремонту. Проєкт втілює Благодійний фонд "Карітас-Житомир" у взаємодії з іншими організаціями. В 2022 році малі ремонти провели в 137 домогосподарствах в громадах Житомира, Малина та Народичів. Вони отримали допомогу на ремонт на суму 6,5 мільйонів гривень. Читайте також Новий дитсадок: в Овручі на Житомирщині розпочали монтаж модульних конструкцій будівлі. У Житомирі рік тому спустили воду з Тетерева: як змінилася річка за цей час. У Житомирі вперше провели одночасну трансплантацію трьох органів – донором став 31-річний чоловік.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело