Глава Російської православної церкви патріарх Кирило став на захист ченців та священнослужителів Києво-Печерської лаври, які зобов’язані до 29 березня залишити стіни обителі. Тим самим, глава РПЦ фактично визнав підпорядкованість Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Москві і почав кампанію проти виселення свого духовенства з Лаври.

Зокрема у своєму зверненні російський патріарх закликав докласти зусиль, аби ченців УПЦ МП не виселяли із стін Лаври.

«Прошу докласти всіх можливих зусиль, щоб перешкодити примусовому закриття монастиря, яке призведе до порушення прав мільйонів українських віруючих на свободи віросповідання, гарантованих Конституцією України, а також такими документами як Статут ООН, Загальна Декларація Прав Людини, Декларація про ліквідацію всіх форм нетерпимості основі релігії та інших переконань», – йдеться у повідомленні.

Патріарх Кирило зірвав маски і визнав УПЦ МП філією РПЦ

До слова, 20 березня члени Священного Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм прийшли до Офісу президента України з метою донести до керівництва держави позицію УПЦ МП.

Зазначимо, що так звана УПЦ МП останній рік наполегливо доводила, що не підпорядкована Москві. Так, ця релігійна організація, яка безпідставно називає себе українською, намагалася не виконувати закон про перейменування. Крім того, численні представники так званої УПЦ МП звинувачувалися в пособництві з російським окупантом та колабораційній діяльності.

До відома, патріарх Кирило виправдав дії Путіна в Україні. Він неодноразово заявляв, що РПЦ виступає за війну в Україні, вбивства та терор українців та воєнні злочини армії рашистів. 

Джерело