Херсонка Юлія під час окупації була змушена поїхати з міста. Чоловік та син жінки — військовослужбовці, тож родину розшукували військові РФ. Коли ж після звільнення вона змогла приїхати в Херсон, то побачила у своїй квартирі виламані двері та пограбоване житло. Своєю історією Юлія поділилася з кореспондентами Суспільного.

За словами херсонки, в перші місяці окупації Юлії доводилося переховуватися в друзів і знайомих. До їхнього будинку військові РФ прийшли вже через два тижні від початку окупації.

"Я дуже вдячна людям, які розуміли, що ризикують власним життям даючи мені притулок. Російські військові до нашого житла приходили, як на роботу, — і вдень, і вночі, сім разів. Про це нам сусіди розповіли. Їм вдавалося розмовами та поясненнями не допускати росіян до проникнення у квартиру — казали, що немає господарів. Але на восьмий раз вони таки вдерлися туди — якраз напередодні Дня незалежності", — розповіла Юлія.

Російські військові кувалдами потрощили двері її квартири. Жінка говорить, що на дев'ятий раз вони прийшли разом із так званими "поліцейськими", які на них погодилися працювати.

"Це для того, аби удавати, нібито це робиться в законний спосіб. Вони "знайшли" у квартирі бойові гранати та показово це зафіксували на очах у понятих. Вдома стояла фотографія чоловіка, він був у формі, з усіма нагородами. Росіяни забрали й фото, і нагороди. Вони спочатку самі зайшли до квартири та перебували там деякий час. А потім повернулися начебто з понятими й показово наголосили, що повертають фото та нагороди. Тільки от медалі дійсно повернули — а ордени ні", — розказала Юлія.

За словами Юлії, військові РФ забрали багато її речей. Шукали гроші, зброю та коштовності.

"Я тільки встигала відзначати, що немає того або іншого. І виникало просто почуття огиди від того, що хтось торкався своїми руками одягу, білизни, постелі. Коли ми приїхали в Херсон, у квартирі все було перевернуто догори дриґом. Винесли все, що являло собою будь-яку цінність. Зрозуміло, чому забрали норкову шубу, дорогоцінні прикраси, побутову техніку. Але вони не залишили навіть постіль, жодної подушки в хаті не було, навіть декоративні з дивану забрали. Ми не мали на що вночі голову покласти. Шампуні та гель для прання забрали. Маленьку сумочку, просто гарненьку річ, у яку хіба що телефон і гаманець вміщалися, просто роздерли", — каже жінка.

Також Юлія говорить, що росіяни забрали ношені речі — джинси та чоботи, вживані парфуми, від яких лишилася половина флакона.

"Вони навіть забрали наручний годинник. Він хоч і робочий, але не новий, трохи потертий та пожовклий. Якщо це плата за те, щоб ми були вільні та незалежні, хай буде так. Це просто неприємність, і не можна порівнювати її з тим, через що довелося пройти деяким людям на окупованих територіях. Ми все відбудуємо, головне - щоб ми не втратили свою гідність", — каже Юлія.

Читайте також

Викладачка з Херсона навчає української мови в Оксфорді

Подарунки для книгарні: на всеукраїнській акції збирають книги для бібліотек Херсонщини

"З надією та люттю": херсонка представила свої щоденники війни під час заходу у столиці

"Герої без зброї": херсонський рятувальник збирає на тепловізори для пожежних частин свого міста

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело