Річниця визволення Малої Рогані, прощання із захисником і тюркський новий рік — яким був кінець березня, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Бої за звільнення Малої Рогані на Харківщині: рік по тому

25 березня — річниця початку боїв за Малу Рогань на Харківщині. Звільнення села поблизу Харкова стало початком весняного контрнаступу українських сил. До цього військові тримали оборону та відбивали атаки росіян. Бій за Малу Рогань став останнім для засновника та командира підрозділу "Фрайкор" Георгія Тарасенка.

Як живуть на розбитій Північній Салтівці у Харкові

Жителі Північної Салтівки у Харкові щотижня наводять лад у підвалі свого будинку по вулиці Леся Сердюка, а у разі обстрілів — використовують його як укриття. Знесли канапи та килими, провели світло й влаштовують сусідські чаювання. Ще один житель Північної Салтівки облаштував намет у своїй квартирі, де вже рік немає опалення після російських ударів.

Життя Харкова та області у фото: 20-26 березня У харківському ЛітМузеї вперше показали щоденник Володимира Вакуленка, якого вбили росіяни

Харківський ЛітМузей, який відчинився вперше з початку повномасштабної війни, показав відвідувачам щоденник дитячого письменника Володимира Вакуленка, якого вбили російські військові під час окупації Ізюмщини. Показ щоденника приурочили до Дня поезії, який відзначається 21 березня.

У Харкові поховали учасника Євромайдану, який загинув під Бахмутом

У Харкові на Алеї Слави попрощалися з 53-річним євромайданівцем Владиславом Сергєєвим — у лютому він загинув під Бахмутом. Чоловік був астрофізиком, членом самооборони Майдану, ветераном Антитерористичної операції.

Рятувала обладнання зі знищеної лабораторії. Як науковиця з Харкова стала послинею міжнародного фонду "Optica"

Науковиця з Харкова Ксенія Мінакова займається сонячною енергетикою. Цього року вона стала єдиною українкою, яку обрали послинею міжнародного наукового фонду "Optica" у США, що популяризує науку та підтримує молодих вчених. Влітку 2022 року, під час повномасштабного вторгнення, Ксенія рятувала обладнання зі знищеної ракетою лабораторії. Нині вона продовжує досліди попри бойові дії, а також навчає студентів основах фізико-математичних наук.

У Харкові в юрті незламності відзначили тюркський новий рік

У харківській юрті незламності відзначили тюркське свято — Навруз. Його організувала казахська діаспора та волонтери юрти. Для відвідувачів влаштували концерт, виступати запросили представників вірменської, татарської, азербайджанської та єврейської діаспор, а також артистів обласної філармонії.

Кіт Степан повернувся до Харкова

Кіт Степан повернувся додому кілька днів тому, розповіла його хазяйка Анна. Каже, дорогу зі Львова до Харкова Степан переніс добре.

Читайте також

Робота парамедиків під Бахмутом, обстріл Часового Яру, УПЦ (МП) мають виїхати з Лаври. Тиждень війни у фото

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело