Свої доробки волонтери передають на фронт поштою або через тих, хто їздить на передову

У Бердичеві люди різних професій після роботи поспішають у волонтерську штаб-квартиру. Офіс невеличкий за площею, але вміщає близько 25-ти осіб, які щодня роблять необхідне для армії - виготовляють різний побутовий крам, замовляють, отримують і сортують речі та пакують смачні гостинці для українських захисників. Відвідали волонтерський штаб журналісти "5 каналу". 

Волонтерство після роботи: чим займаються небайдужі у штабі

У гуманітарному штабі "Разом до перемоги" – кипить робота. Після робочого дня сюди приходять бухгалтери, вчителі, економісти, айтівці, люди творчих професій та старшого віку. Волонтерам – від 23 до 65 років. Декілька місяців тому починали свою діяльність з виготовлення окопних свічок, розповідає Альона. Жінка каже: тепер безпосередньо спілкуються з військовими, щоб дізнаватися про потреби та виконати замовлення.

"Наші військові пішли не помирати, а вбивати, а ми їхній тил. Ми повинні забезпечити їм тепло і розуміння. Тепло навіть таке як у в’язаних шкарпетках, тепло гарячих супчиків, борщиків, тепло в окопних свічках, в наших плетіннях сіток", – каже волонтерка Альона Сіталова.

Катерина – програміст за фахом. А у вільний від роботи час – фасує ароматні борщові набори і сухарики до них. Також у пакети розсипає інгредієнти для бульйону – сушену курятину та картоплю і додає приправи – перець, часник, зелень. Сушені овочі – приносять небайдужі жителі Бердичева. Якщо таку суміш залити окропом, за 3 хвилини страва готова. Також волонтери роблять для військових медові настоянки та вітамінні трав’яні чаї.

"Люди дійсно нам принесли зібрані домашні трави: липа, чебрець, орегано, троянду сушену домашню. Не передати вам ці аромати, коли ти пакуєш ці чаї. Ми якщо передаємо на якийсь підрозділ, не даємо однакові чаї. Дається пару упаковок різного, вони вже вирішують, що вони можуть випити там, яку чашку якого чаю", – розповідає програмістка Катерина Герасименко.

Кілька родин з волонтерського офісу плетуть для військових шкарпетки. Розпускають на пряжу старі речі. А ще роблять теплі килимки.

"Придумали великий функціонал, що там можна і як шапку, і як сумочку. Але це такі наші розваги. Ми жартуємо, сміємось і так вирішили, що ми настільки заряджаємо ці речі позитивом, що при потребі цими килимками можна і від кулі відмахнутися", – каже волонтерка Вікторія Козел.

У штабі порожньо ніколи не буває - всі, хто вільний, невпинно плетуть маскувальні сітки різних розмірів.

"Навіть із Китаю отримувала основу. Тканину для сіток приносять місцеві. Ми брали просту тканину, нам здавалося, що вона має бути натуральна. Але хлопці сказали, що їм зручніше, коли вона синтетична, тоді вона не так намокає і не така важка", – каже вчителька української мови Лариса Лепешко.

В іншому кутку штабу – топлять парафін і віск для окопних свічок. Бляшанками і картоном для основи – допомагають містяни. Парафін привозять підприємці. А нещодавно пів тонни парафіну надіслали українці з Італії.

"Маленького розміру – ми їх називаємо лагідно гурмешки – їх можна взяти в кишеню. І якщо ідуть наші захисники на завдання, вони зможуть у польових умовах розпалити собі багаття. А уже більші – то уже можливо для бліндажів. Загалом вони мають використовуватись у провітрюваних приміщеннях", – розповідає волонтерка Людмила Задерейко.

Свої доробки волонтери передають на фронт поштою або через тих, хто їздить на передову.

"Наші дівчата займаються випічкою. Спочатку попробували, а потім стало традицією кожну суботу ми веземо смаколики домашні нашим хлопцям у Бердичівський госпіталь. Завозимо самі особисто", – каже керівник гуманітарного офісу Віталій Березовенко.

Нині волонтери шукають більше приміщення для своєї штаб-квартири, щоб розширити свою діяльність.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, "5 канал"

Дивіться відео за темою: Навіть в русі – мішень для окупантів: як бойові медики евакуйовують бійців з поля бою

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело