Близько дві тисяч місць вже облаштували у шелтерах Закарпаття для евакуйованих з Херсонської області людей. Про це розповів Суспільному голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита. Найближчим часом в області готові розгорнути ще близько десяти тисяч місць. Готові прийняти евакуйованих й у шелтері Великого Березного Ужгородського району та в Мукачівському шелтері.

У шелтері у Великому Березному зараз живуть 20 вимушено переміщених людей. Це люди пенсійного віку та матері з дітьми.

"Я навіть не думала, що витягну щасливий квиток і опинюся у такому місці, де загалом є всі умови. До ремонту будинок був не в такому стані, як зараз ви це бачите, і ми цьому дуже раді. У кімнаті нас зараз двоє, було троє. Ми готові до себе прийняти людей з Херсона, яких зараз спіткало лихо. Сьогодні ми навіть гроші збираємо, щоб дати посильну допомогу. А взагалі — це жахлива ситуація", — розповіла переселенка із Запорізької області Світлана Маргун.

Як на Закарпатті готуються приймати евакуйованих з Херсонської області

Найближчим часом у шелтер заїде ще 8 вимушено переміщених людей. Усі вони евакуюються з Херсонщини. Загалом у цей шелтер ще можуть прийняти до сорока евакуйованих.

Адміністраторка шелтера Римма Митрак каже: "Є 13 кімнат зараз, їх кількість збільшили. Було 10, а стало 13 кімнат. У кожну кімнату ми будемо підселяти людей. Люди згодні на це. Вони не проти трохи посунутися, аби херсонці теж змогли тут жити. Ми дивимося, де вже готові кімнати, швидко з волонтерами все облаштовуємо. Буде їдальня, є кухня, є душові кабінки на 1-му та 2-му поверхах. Усе облаштоване, бо у нас багато людей похилого віку і їм повинно бути зручно. Їдальня, звичайно, і на кухні у нас є. Улітку ми в бесідці обідаємо та вечеряємо. Маємо ліжка та все необхідне, щоб додатково розмістити людей. Чекаємо вже сьогодні вночі евакуйованих".

За півтора року існування шелтера, каже Римма Митрак, тут жило у різний час понад три тисячі людей.

"Залишилися загалом ті, хто не має житла, на жаль, або житло яких в окупації й не хочуть повертатися додому, бо в їх будинках живуть росіяни. З харчуванням допомагає Польща і благодійний фонд "Сім’я Христа" Рудольфа Балажинця. Це все тримається на волонтерах. Вони найбільше нас підтримують", — зазначає Римма.

У Мукачівському шелтері живе близько 30 людей.

Адміністраторка шелтера Рада Каландія роповідає: "Ми побачили, що велика кількість вимушено переміщених ромів немає, де жити. І ми, за підтримки фонду "Чіріклі" вирішили відкрити шелтер у Мукачеві. Зараз нас дуже хвилює те, що відбувається на Херсонщині. Ми можемо прийняти до себе чотири родини, які будуть потребувати житло. Наші можливості не дуже великі, але чотири родини ми зможемо прийняти".

"Ми будемо проводити відповідні роботи, щодо реабілітації херсонців, які зможуть виїхати за кордон на реабілітацію, медичної підтримки. Організуємо їх перебування на території Закарпаття. В області на сьогодні передбачено близько двох тисяч місць для якісного проживання. Це шелтери, які ми готували як резерв", — каже голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

За словами Віктора Микити, найближчим часом в області готові розгорнути ще близько 10 тисяч місць для евакуйованих з Херсонської області людей.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram

Джерело