У Новобиківському старостинському окрузі релігійна громада Свято-Успенської парафії змінила конфесійне підпорядкування – з Української Православної Церкви до Православної Церкви України. 9 червня за це проголосували 173 місцевих жителі, 13 — висловилися проти. Це відбулося у місцевому будинку культури.

Зі слів голови Новобиківського старостинського округу Ігоря Костоварова, питання переходу релігійної громади до ПЦУ набуло актуальності після російської окупації села, яка тривала 33 дні. В Новому Бикові тоді росіяни в підвалі котельні влаштували катівню, де тримали щонайменше 40 людей.

Збори ініціювали самі жителі Новобиківського старостату. Для їх проведення за місяць зібрали 500 підписів — це третина населення.

В селі на Чернігівщині, де під час російської окупації була катівня, проголосували за перехід храму до ПЦУ

Юлія Кірієнко із Нового Бикова очолила цю ініціативну групу:

"Ще до 24 лютого, 25, 26, 27 лютого (2022 року, — ред.) я ходила в нашу церкву, бо я думала і вірила, що ми молимося Україні та за Україну. 27-го я не почула взагалі слова «Україна», «мир», «перемога за Україну» і 28-го я вже вирішила – геть московського попа", — сказала жінка.

Вони отримали від старостату дозвіл на проведення зборів. На них були представники обох конфесій, правоохоронці, військовослужбовці ЗСУ.

До зборів доєдналися 238 людей. З них 173 підняли руки за перехід до ПЦУ. Свою позицію вони підкріпили підписами. Ще 13 присутніх – висловилися проти.

Зі слів старости Ігоря Костоварова, документи зі зборів передадуть в Ніжинську РВА та Чернігівську ОВА. Після отримання ряду необхідних документів буде вирішуватися питання щодо передачі єдиного в громаді Свято-Успенського храму — від Української Православної Церкви до Православної Церкви України.

"Всі ті обряди, всі послуги, які надавалися, будуть виконуватися і надалі для наших жителів. Плануємо у цьому храмі, іншого приміщення у нас в старостинському окрузі немає. Це буде розмова із юристами. Плани одні – дотримання юридичних норм і правил", — сказав староста.

Про зміну парафії діючий настоятель храму, митрофорний протоієрей УПЦ МП Георгій Хвуст сказав так:

"Ми стоїмо за Українську Православну Церкву. Це група, яка не ходить у церкву. Війна іде, а вони колотнечу роблять. Треба молитись Богу. А вони народ ділять навпіл, щоб були ворогами. Люди, які ходять у церкву не прийдуть. Вони віруючі люди, вірять Богу. А невіруючі, як собі зберуть (підписи — ред.), то хай собі будують храм".

Також присутні внесли зміни до Статуту релігійної громади та погодили звернення до правлячого Архієрея Чернігівської Єпархії ПЦУ про призначення настоятеля релігійної громади.

Нагадаємо, УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело