9 червня у Червоногригорівській громаді Нікопольського району зупинили насосні станції, які допомагали забезпечувати населення питною та технічною водою. Це сталося через те, що після руйнування Каховської ГЕС водосховище, з якого качали воду, обміліло. Запомпувати воду в систему більше неможливо, поінформувала місцева влада. Жителів попросили перейти в режим жорсткої економії води.

Як виживає в таких умовах громада – фоторепортаж Суспільного.

Каховське водосховище в районі громади обміліло на 4 метри. Вода відступила від берега на п'ятдесят-сто, а подекуди й на п'ятсот метрів.

Після руйнування Каховської ГЕС обміліло водосховище. Як у громаді на Нікопольщині виживають без води – фоторепортаж

У кранах людей вода зникла в різний час: у когось уже не було 8 червня, у когось – текла ще 9 червня.

Жителі громади зробили запаси технічної води. Питну воду поки купують у магазині.

Наталя – жителька Червоногригорівської громади, мама трьох дітей. Наймолодшому синові Паші – лише місяць.

"Я дитячі отримую – купую на дитину, щоб не вмерти без води", – каже вона.

Родина Наталі зробила запас технічної води. Вона рудого кольору, але згодиться, каже мати Наталі.

"Ми її не п’ємо, бо вона жовта. Їсти варимо, перемо, миємося Але пити – ні, боїмося. Отак погіршилося", – говорить жінка.

Алла – також жителька Червоногригорівської громади.

"У баклажки, відра понабирали, бідони – щоб було. Діток годуєш цією водою. Привозить донька з Нікополя. Я теж почала у Нікополь їздити, щоб онукам була водичка", – каже вона.

Вода для цієї громади дуже важлива ще й тому, що люди тут виживають за рахунок садків та городів.

Виконувач обов'язків старости округу Червоногригорівської громади Олександр Ковальов зазначає: такого масштабного обміління Каховського водосховища місцеві ще не бачили.

"Вода відійшла в деяких місцях від берегової лінії на 500 метрів, у деяких – 100. Усе залежало від того, де був який рівень води. А взагалі рівень води впав від 3 до 5 метрів", – каже він.

Вирішувати проблему, каже він, будуть, організувавши підвезення води. Про пункти і графіки, де видаватимуть, повідомлять згодом.

"Будемо пробувати самостійно забезпечувати людей. Якщо це у нас не вийде – у нас є напрацьовані з військовою адміністрацією питання, тобто вони нас забезпечуватимуть питною водою", – сказав посадовець.

У місцевих крамницях ціни на воду поки незмінні.

"Вода дуже затребувана. Ціни ми не змінювали. Обмежень з продажу також немає", – кажуть продавчині.

Уже майже рік ця громада Нікопольщини перебуває під обстрілами армії РФ. До лінії фронту звідси не більш як 10 кілометрів.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині Станом на вечір 9 червня п'ять водоканалів, які підпорядковуються Дніпропетровській обласній раді, працювали в штатному режимі, повідомив очільник облради Микола Лукашук. Дніпровський, Камʼянський, Новомосковський, Павлоградський та Синельниківський райони з водою. На Нікопольщині водопостачання припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській, Мирівській, Червоногригорівській громаді. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання з перебоями. У системі знижено тиск, тому місцями може не бути води. Також у Нікопольському районі працюють над тим, щоб один з обласних водоканалів наповнював там резервуари. В Апостолівській громаді Криворізького району вода подається погодинно, в Грушівській – плануються відключення, але організовано підвезення води. Софіївська громада – воду подають погодинно, заповнюють резервуари. З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою. Що відомо про підрив військами РФ Каховської ГЕС Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини. Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові дають людям можливості евакуюватись. У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків. У Новій Каховці рівень води знизився. Повінь відступила нижче центрального проспекту. Під водою паркова зона, зоопарк, яхт-клуб. Найгірша ситуація у Корсунці. Там все ще затоплені житлові будинки, але рівень води знижується.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело