Синоптики попередили про дуже небезпечну погоду протягом дня

Оголошено перший рівень небезпеки: сьогодні багато областей накриє стихія
Погода продовжує підносити українцям неприємні сюрпризи, і в суботу, 10 червня на мешканців кількох областей знову чатуватиме небезпека, інформує Укргідрометцентр.

Синоптики попередили, що у західних, удень та північних областях грози – оголошено І рівень небезпеки (жовтий).

Оголошено перший рівень небезпеки: сьогодні багато областей накриє стихія

У період до 12 червня на Дніпрі нижче Каховської ГЕС утримуватиметься значне затоплення прируслових територій та частин населених пунктів (житлові, господарські та промислові об’єкти): м. Херсон, у Каховському, Херсонському, Бериславському та Скадовському районах Херсонської області (III рівень небезпеки – червоний).

Внаслідок підриву Каховської ГЕС рівні води Каховського водосховища утримуються нижче мінімальних критичних значень, необхідних для роботи водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях (III рівень небезпеки – коричневий).

У період до 12 червня утримуватиметься часткове затоплення заплавних територій та знижених ділянок в окремих населених пунктах на Кременчуцькому водосховищі у Черкаській області (ІІ рівень небезпеки – помаранчевий).

Внаслідок дощів на річках Карпатського регіону очікуються підйоми рівнів води:

До 11 червня на річках Закарпатської області на 0,3-1,5 м, без негативних наслідків;
До 12 червня на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.) на 0,3-1,3 м, без негативних наслідків;
До 12 червня на річках суббасейнів Прута та Сирету на 0,5-1,3 м.
У місцях випадання дощів можливе формування значного стоку, в гірських районах – селевих потоків (II рівень небезпеки – помаранчевий).

Щодо погоди, то буде хмарно з проясненнями. У західних, північних, Вінницькій, Херсонській та Запорізькій областях та Криму будуть короткочасні дощі, грози.

Дутиме східний, північно-східний вітер зі швидкістю 7-12 метрів за секунду, на заході країни вдень місцями пориви до 15-20 м/с.

Температура повітря протягом дня становитиме від +23 до +28 градусів, у центральних, Одеській та Миколаївській областях – до +30 град, у західних областях та Криму – від +19 до +24 град, на високогір’ї Карпат – від +14 до + 19 град.

Оголошено перший рівень небезпеки: сьогодні багато областей накриє стихія

Сообщение Оголошено перший рівень небезпеки: сьогодні багато областей накриє стихія появились сначала на NEWS TiME.

Джерело