У конференц-залі Івано-Франківській торгово-промислової палати відбулася робоча зустріч місцевого бізнесу з керівником Департаменту Торгово-промислової палати Лондона Джеймсом Уоткінсом та менеджером Українського Проекту Лондонської ТПП Ігорем Бартківим.

Гості вже тиждень перебувають в Україні, де провели багато зустрічей, в тому числі в українських міністерства, депутатських комітетах, бізнес-організаціях.

Джеймс Уоткінс розповів про проекти Лондонської ТПП щодо підтримки України. Акцент робиться на підтримці малого та середнього бізнесу, який за словами гостя є основою будь-якої економіки.

Підприємства Франківщини можуть безкоштовно стати членами Лондонської торгово-промислової палати

У планах – створення фінансового центру Лондон-Дубаї-Київ, метою якого і буде саме підтримка України. Також планується запуск вебінарів щодо підготовки пропозицій інвестування в бізнес в Україні. З українським урядом є домовленість про створення онлайн-платформи для зустрічей українського та британського бізнесу.

Також Джеймс Уоткінс повідомив, що підприємства-члени Івано-Франківської ТПП можуть безкоштовно стати членами Палати Лондона. Як ми довідалися пізніше «в кулуарах», щорічний внесок членів Лондонської ТПП складає від 500 (для малого бізнесу) і до десятків тисяч фунтів для середніх і великих підприємств. Членство в лондонській ТПП дає багато можливостей – це і доступ до баз даних Палати, і можливість прямих контактів з її членами.

Ігор Бартків зауважив, що багато є запитів щодо інвестування в Україну: «Для того, щоб отримати доступ лондонського фінансового ринку, ми повинні бути зрозумілими і відповідати певним критеріям. На жаль, попри бажання допомогти, Україна вважається високоризиковою для інвестування. І в першу чергу навіть не через війну, а через проблеми з верховенством права, складністю та недотриманням законодавства та корупцією. Всі в Україні, з ким ми спілкуємося, боряться з корупцією, але проблема залишається».

Віце-президент Івано-Франківської ТПП Марія Савка подякувала гостям за всебічну підтримку України Великою Британією та розповіла про бізнес Івано-Франківщини та можливу співпрацю з британськими підприємствами.

Гості також розповіли про діяльність Лондонської палати, яка має 150-літню історію та близько семи тисяч членів, і про професійні гільдії Лондона, яких налічується більше 120-ти.

Багато питань івано-франківського бізнесу стосувалося співпраці в галузях креативної економіки, в якій саме Лондон є одним із світових лідерів, в ЗМІ, аграрному виробництві та переробці, туризмі та інших галузях.

Окремим питанням, яке озвучив член Правління Івано-Франківської ТПП Віктор Вінтоняк, – питання відсутності в Україні кваліфікованих і підготовлених для співпраці з європейськими країнами проектних менеджерів. Це також могло б стати елементом підтримки Лондонською ТПП України.

Гості запевнили, що це лише перша зустріч в такому форматі в Івано-Франківській ТПП. Наступна може відбутися вже восени цього року.

Підприємства Франківщини можуть безкоштовно стати членами Лондонської торгово-промислової палати Підприємства Франківщини можуть безкоштовно стати членами Лондонської торгово-промислової палати Підприємства Франківщини можуть безкоштовно стати членами Лондонської торгово-промислової палати

Джерело