У Харківській області повідомили про підозру головному фахівцю одного з відділів ДСНС у Сумській області. За версією слідства, він привіз до казарми університету цивільного захисту на Харківщині артснаряд, внаслідок детонації якого 31 травня загинули двоє курсантів-рятувальників, ще один зазнав поранень.

Підозрюваний опинився в навчальному закладі, бо проходив перепідготовку, повідомили в пресслужбах обласної прокуратури та поліції.

"Наприкінці квітня, перед закінченням терміну свого навчання, чоловік незаконно придбав боєприпас. На автомобілі він привіз снаряд до установи та передав його керівнику. Посадовець зберігав боєприпас у приміщенні казарми", — зазначили в поліції.

Приніс до вишу артснаряд. На Харківщині оголосили другу підозру у справі про загибель двох курсантів-рятувальників

Суд вирішуватиме, чи перебуватиме підозрюваний під вартою. Йому загрожує до семи років ув'язнення.

Що відомо про загибель курсантів на Харківщині

О 14:30 31 травня в одній з казарм Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС на Харківщині загинули двоє курсантів-рятувальників. Студентам третього курсу, які загинули внаслідок вибуху артснаряда калібру 152 мм, було 21 та 22 роки, повідомила обласна прокуратура.

За даними слідства, снаряд до навчального та житлового корпусу приніс начальник кафедри.

У день загибелі, курсанти за наказом керівника без нагляду викладачів намагалися прибрати вибухову речовину зі снаряда, щоб зробити муляж.

"Заступник, командир взводу та викладачі говорили керівнику, який віддав наказ, що не треба давати курсантам задачу розбирати вибухонебезпечний предмет. Але він нікого не слухав", — повідомили особисті джерела Суспільне Харків.

20-річний рятувальник, який зазнав поранень, перебував в аудиторії біля дверей.

Чотирьох посадовців університету цивільного захисту, відповідальних за навчальний процес, відсторонили на час розслідування.

Також поліцейські повідомили про підозру начальнику кафедри Національного університету цивільного захисту України.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело