Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Цей випадок спеціалісти виокремили як "цікавий з точки зору клініки захворювання"
"У пацієнтки, яка ще шість місяців тому помітила пухлиноподібне утворення на лівій гомілці, таких характерних проявів цієї інвазії, як печіння, свербіж, відчуття повзання паразиту під шкірою не було. При здійсненні гігієнічних процедур хвора самостійно видалила 8,5-сантиметрового паразита з ураженої ділянки", — йдеться в повідомленні центру.Паразита ідентифікували як підшкірну дирофілярію Dirofilaria repens. Наразі жінка почувається задовільно, в осередку захворювання проводять комплексне епідобстеження.
Звідки беруться паразитиЗ 2005 року в області загалом зареєстрували майже пів сотні випадків підшкірного дирофіляріозу, зазначали раніше Суспільному у центрі контролю та профілактики хвороб. В травні 2023-го на Рівненщині лікарі видалили з-під шкіри пацієнтки гельмінта завдовшки у 12 сантиметрів.

Джерелом інвазії у природі є собаки, коти та дикі м’ясоїдні тварини, від яких безпосереднє зараження людини неможливе. Для цього необхідні специфічні переносники. Це можуть бути кровосисні комарі усіх видів, мошки, ґедзі, блохи, а також кліщі.
Захворювання на підшкірний дирофіляріоз проявляється безболісною або болючою пухлиною, інколи з відчуттям печіння, свербежу чи повзання паразиту під шкірою, алергічними реакціями чи больовими відчуттями по ходу нервових стовбурів.
Характерним симптомом є міграція паразита. Коли гельмінт перебуває у ділянці ока, а це відбувається майже у половині випадків, то виникають вузли під шкірою повік чи кон’юнктиви, набряк повік, біль, сльозотеча, інколи хворий помічає активне повзання гельмінта.
Аби не захворіти, необхідно захищати себе та домашніх тварин від укусів комарів, а ще своєчасно проводити дегельмінтизацію домашнім тваринам.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook
Джерело