Кожен медзаклад має забезпечити резерв пального для генератора, щонайменше на 5 днів.

У медичних закладах Прикарпаття є 117 генераторів. Тож, лікарні готові рятувати пацієнтів за будь-яких умов.

У Міністерстві охорони здоров’я України кажуть, що в українських лікарнях вже є 4 095 генераторів, які спрацьовуватимуть у випадку аварійних відключень електроенергії чи блекаутів.

На час блекауту: 117 генераторів є у медичних закладах Прикарпаття

Завдяки спільній роботі МОЗ із міжнародними партнерами медзаклади продовжують отримувати критично необхідне обладнання для безперебійного електроживлення. Тож найближчим часом – генераторів стане ще більше.

«Попри постійні загрози з боку росії та нові виклики, спричинені повномасштабною війною, в Україні триває активна підготовка до зимового сезону. МОЗ разом із партнерами продовжують працювати над забезпеченням лікарень електричними генераторами, аби медзаклади могли повноцінно працювати та надавати пацієнтам всю необхідну медичну допомогу в умовах віялових чи аварійних відключень електроенергії. Однак кожен керівник медзакладу на місці має створити всі умови, щоб генератори функціонували належним чином та забезпечували безперебійну роботу лікарень», – зазначив Віктор Ляшко.

У разі надзвичайної ситуації завдяки автономним джерелам живлення у лікарнях безперебійно працюватимуть відділення інтенсивної терапії, операційні та критично важливе обладнання, що дозволить рятувати життя пацієнтів.

Наявність щонайменше 1 генератора в лікарні – вимога НСЗУ Національної служби здоров’я України під час контрактування медзакладів, яка діє вже понад 2 роки.

На час блекауту: 117 генераторів є у медичних закладах Прикарпаття

Джерело