Вона дуже болісно сприймала сучасну загарбницьку війну росії проти українського народу

Зв'язкову Української повстанської армії Ганну Зелену провели на Волині в останню путь. Їй, ще зовсім юній на той час дівчині, довіряв передавати таємну інформацію повстанців відомий полководець Клим Савура. Померла жінка на 97-му році життя. До останнього була у ясному розумі й вірила у перемогу над російськими окупантами. Більше дивіться в сюжеті кореспондентів "5 каналу".

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

На Волині попрощалися з відомою зв'язковою УПА Ганною Зеленою – відео (Відео)

Боротьбі за українську незалежність присвятила життя Ганна Зелена на псевдо "Гива". Вона була зв'язковою УПА під проводом полковника Клима Савура у рідному селі Скулин неподалік Ковеля. Коли на ці землі прийшли червоноармійці – жінку відправили у заслання.

"Людина, яка пройшла сталінські табори, людина, яка високо всі роки життя тримала прапор української свободи. Вона до останнього жила тільки одним – це Україною, справедливістю, збереженням пам’яті, надією. Останні слова її були: не дайте Бог вам пережити те, що пережили ми, не дай Бог пережити війну. Це було не так давно, незадовго як повномасштабне вторгнення почалося в Україну", – поділився знайомий Ганни Зеленої Ігор Пініс.

До останнього дня Ганна Зелена жила у своїй хатинці, над якою неодмінно майорів українських прапор. Знайомі жінки розповідають, вона дуже болісно сприймала сучасну загарбницьку війну росії проти українського народу.

"Вона дуже хотіла дочекатися перемоги. "Якби мені ще пожити, щоб перемога була, щоб знала, що наші хлопці перемогли". Але вона вірила, що перемога буде за нами. А сприймала так, як ми всі – тяжко. Бо гинуть діти, гинуть люди", – розповіла товаришка Ганни Зеленої Лідія Козуля.

У Ганни Йонівни троє дітей, шестеро онуків і стільки ж правнуків. Так склалося, що декілька з них мешкають у ворожій росії. Лише одна з онучок підпільниці Наталія Сидорук – усе життя поруч із бабусею.

"На свій вік дуже була бадьора, ще прикладом стане – не може відповісти навіть та людина, якій 70 років. Баба до останнього нікого не забувала, вона переказувала історії. Така була баба: я хочу, мені треба і я повинна бути", – розказала онука Ганни Зеленої Наталія Сидорук.

Поховали останню підпільницю УПА Ковельського району у рідному Скулині, поруч із могилою чоловіка, як заповідала Ганна Зелена.

Олег Ткачук, Волинь, "5 канал".

Дивіться також відео: "ШЛЯХ ПОКОЛІНЬ" – фільм про УПА та війну на Донбасі! Документальну стрічку презентували в Києві!

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

 

Джерело