Що справді є патологією жовчного міхура? Чи загин жовчного – це небезпечно? Що таке каміння в жовчному міхурі і що з ним робити? Як лікується жовчнокам’яна хвороба?

На ці та інші поширені питання МІСТУ відповідає лікар терапевт, гастроентеролог  пульмонолог ЛДЦ «Мед-Атлант» Олена Журавльова.

Патологія жовчного міхура: види і лікування

Яка ж функція жовчного міхура?

Не зважаючи на свої маленькі розміри, жовчний міхур є важливою складовою нашої травної системи. Основна його функція – накопичення жовчі, яка виділяється печінкою. Жовч нам потрібна для перетравлення жирів. Якщо жовчі виділяється мало, то організмові людини буде важко засвоїти їжу.

Коли і як обстежувати жовчний міхур?

З профілактичною метою рекомендується УЗД обстеження органів черевної порожнини раз на рік, але, якщо у вас вже діагностоване порушення функції жовчного міхура, то обстеження треба проводити згідно з рекомендаціями лікаря, а це переважно 2-3 рази на рік. Якщо виник гострий біль, то потрібно негайно звернутися до лікаря.

Що таке загин жовчного?

Як правило, так описується фізіологічний вигин жовчного міхура, який наявний в його шийці, крім того, оскільки жовчний міхур не є каркасним органом, дуже часто утворюються фізіологічні вигини в тілі та дні жовчного міхура. Проте, ані загин в шийці, ані загин в тілі, як правило, не несе загрози для здоров’я. патологічними станами вважають наявність спайок, перетяжок, осаду поліпів та конкрементів в жовчному міхурі.

Які найчастіші патології жовчного міхура?

До частої патологій жовчного міхура належать застій жовчі та жовчнокам’яна хвороба. Далі йдуть холецистити, поліпи жовчного міхура та дискінезія жовчовивідних шляхів. Отже, Застій жовчі – це коли жовч не виділяється або виділяється в недостатній кількості, це призводить до порушення процесів травлення. Ця патологія частіше трапляється у жінок, ніж у чоловіків. Серед пацієнтів 40 % скарг припадає саме на цю патологію, – наголошує лікар терапевт, пульмонолог ЛДЦ «Мед-Атлант» Олена Журавльова.

Патологія жовчного міхура: види і лікування

Діагностика та лікування застою жовчі

Зазвичай застій жовчі діагностується на основі скарг пацієнта, з урахуванням даних УЗД обстеження та лабораторних показників. Для лікування використовується поєднання дієти і певних медикаментів. Для роботи жовчного міхура надзвичайно важливо дотримуватися правильного харчування із включенням в раціон ненасичених жирних кислот, достатньої кількості води, а також режим харчування. Медикаментозне лікування призначається лікарем із врахуванням стадії захворювання, причини захворювання, наявності ускладнень, а також супутньої патології.

Що таке жовчнокам’яна хвороба?

Це патологічний стан, який характеризується утворенням конкрементів   (каменів) у жовчному міхурі, або жовчних протоках. Ця патологія більш характерна для жінок і трапляється у них в 6 разів частіше, ніж у чоловіків, що пояснюється активністю естрогенів. Однак, з віком частота розвитку цієї патології зростає і у чоловіків, і у жінок. Причини виникнення цієї патології достеменно невідомі. Проте, є низка факторів, які сприяють розвитку даної патології. Серед цих факторів: жіноча стать, вагітність, ожиріння, спадковість, часте вживання калорійної їжі, а також інфекції жовчного міхура.

В чому небезпека жовчнокам’яної хвороби?

Через постійний механічний вплив каменів на стінки жовчного міхура розвивається хронічне запалення в самому міхурі, яке часто поширюється на сусідні органи, наприклад, часто підшлункову залозу, яка є зв’язана з жовчним функціонально і анатомічно. Крім того, може відбутися закупорка жовчної протоки, що призводить до гострого запального процесу у жовчному міхурі. Якщо ж камінчики потрапляють у протоки печінки виникає механічна жовтяниця. Більш загрозливим ускладненням хвороби, є прорив жовчного міхура, який стовідсотково призводить до розвитку такого загрозливого для життя стану, як перитоніт.

Як лікувати жовчнокам’яну хворобу?

У світі «золотим стандартом» лікування жовчнокам’яної хвороби є лапароскопічна холецистектомія, тобто видалення жовчного. Ця операція косметична, мало травматична і дуже важливо, що пацієнти після неї швидко відновлюються.

Чи можна вилікувати жовчнокам’яну хворобу народними методами?

Ні, на жаль, це буде тільки ваш втрачений час.

Як жити після видалення жовчного міхура?

важливо в перший час після операції дотримуватися дієти і режиму харчування, уникати газованих напоїв, алкоголю, стежити за вагою тіла. Як правило, лікар хірург дає чіткі рекомендації пацієнту щодо післяопераційного періоду, яких потрібно дотримуватися. Надалі дотримання правил харчування та спостереження у лікаря дозволить пацієнту мінімізувати можливий дискомфорт після холецистектомії та вплив на якість життя. – запевняє лікар терапевт, пульмонолог ЛДЦ «Мед-Атлант» Олена Журавльова.

Патологія жовчного міхура: види і лікування

Приходьте на профілактичні огляди в ЛДЦ «Мед-Атлант», дотримуйтеся рекомендацій лікаря та будьте здорові!

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:
+38 (095) 00 38 452
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Соцмережі:

https://med-atlant.if.ua/

https://www.facebook.com/medatlantif

https://instagram.com/med_atlant.if?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

https://instagram.com/medatlant.beauty?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Джерело