Новолипецький металургійний комбінат спалахнув

У Росії вночі проти 24 лютого спалахнув Новолипецький металургійний комбінат у місті Липецьк. Окупанти заявили, що найбільший сталеливарний завод у Росії нібито атакували дрони.

Тривожно росіянам стало орієнтовно о 2:27 проти 24 лютого 2024 року. Тоді мешканці Липецька почули вибухи.

Гучно на Новолипецькому металургійному комбінаті, за словами очевидців, стало після того, як вони нібито чули у небі звук безпілотників. Саме після нього пролунали вибухи та спалахнула пожежа.

Новолипецький металургійний комбінат спалахнув

У ворожих телеграм-каналах зазначали, що на заводі спалахнув відкритий склад вугілля коксохімічного цеху, де розміщені холодильні установки. За попередньою інформацією, ніхто не постраждав, проте дані уточнюються.

Розташований завод у Липецьку, що орієнтовно за 508 кілометра від Москви та за сотні кілометрів від України. Наприклад, до прикордонного українського Вовчанська Харківської області від заводу орієнтовно 400 кілометрів.

Згодом місцеві мешканці повідомили, що з чотирьох дронів у завод влучили два. Проте офіційних підтверджень влада не озвучувала.

Щоправда, губернатор Липецької області Ігор Артамонов написав орієнтовно о 2:55 24 лютого, що, мовляв, загорівся склад одного із цехів Новолипецького металургійного комбінату. За його даними:

  • вогонь загасили, постраждалих немає;
  • загрози викиду небезпечних речовин – теж;
  • за непідтвердженою інформацією – причиною займання стало падіння літального апарату, проте інформацію та опубліковані в соціальних мережах відео нібито “перевіряють”.

Ба більше, Ігор Артамонов заявив, що “схожі новини надходять і з сусідніх регіонів”.

  • Новолипецький металургійний комбінат є виробником сталі із полімерним покриттям. Він виробляє необхідні матеріали й для російських окупантів, тож залучений до війни в Україні.
  • Зокрема, проти власника комбінату запровадила санкції Австралія. До речі, Володимир Лісін буквально у 2018 році, за версією Bloomberg, був найбагатшою людиною Росії.
  • До речі, Новолипецький металургійний комбінат є найбільшим у Росії. Адже, згідно з відкритими даними, випускає орієнтовно 21 % всього російського виробництва сталі, 21 % — прокату, 55 % прокату з полімерним покриттям. Щороку комбінат споживає орієнтовно 14 мільйонів тонн залізорудної сировини та орієнтовно 5,5 мільйона тонн коксівного вугілля.

Джерело