Олеся Панченко — дизайнерка одягу, нині проживає в Малині, що на Житомирщині. Вона переїхала з Києва після повномасштабного вторгнення росіян і започаткувала власну справу. Тепер її речі купують жінки з різних міст України.

"Я взагалі не хотіла виїжджати з Києва. Але чоловік наполіг, сказав що це необхідно зробити і ми приїхали в Малин, з однією сумкою, наче на вихідні. Але ось вже майже два роки ми тут", — розповіла дизайнерка одягу.

Перший досвід пошиття жінка отримала в дитинстві, в її родині шили дідусь і бабуся. Профільної освіти не має, навчалась на екологиню.

"Закінчила курси крою та шиття в Києві. Два роки вони тривали. А навчалась я в Національному університеті будівництва та архітектури на еколога. Але мені завжди подобалось шити, я шити вміла, але не вміла моделювати та конструювати одяг і саме цьому хотіла навчитися”, — розповіла дизайнерка одягу Олеся Панченко.

Спочатку жінка шила для себе, коли пішла у декретну відпустку. Потім — на замовлення.

"На той час я працювала в Державному космічному агентстві України, держслужбовицею була. І якось робота була для мене не цікавою, тож ввечері та на вихідних я шила. А потім я пішла у відпустку і далі стандартна історія про те, що йдеш у відпустку і перепрофільовуєшся", — розповіла Олеся.

Власну справу вона розпочала з пошиття дитячого одягу.

"На той час у мене народилося ще дві доньки і я шила дитячі сукні. Думала, що якщо не продам, то будуть діти ходити. Шила спочатку сама, розробляла лекала, а потім знайшла, до речі, в Малині, свою першу майстриню, з якою ми й досі співпрацюємо вже десь близько 7 років", — розповіла Олеся Панченко.

Олеся розповіла, що коли переїхала до Малина з Києва почала думати, як відновити роботу. Влітку 2023 року жінка пройшла навчання у "Школі малого та середнього бізнесу" і отримала грантові гроші.

"Я розуміла, що їздити в Києв мені на виробництво – це буде дуже складно. Тобто не наїздишся. І так сталося, що завдяки знайомим я знайшла виробництво в Малині і зараз з ними співпрацюю. З виробничими процесами у мене все дуже чітко, особливо будучи тут в Малині, чому я дуже тішусь. Це все локально. У мене тут і майстерня, і майстриня, яка шиє, в мене ще є виробництво. Все тут разом і це дуже зручно", — розповіла Олеся Панченко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело